Wyniki 8. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/22

Aż pięć bramek Kolejorza, piąte zwycięstwo z rzędu Legii Warszawa i pierwszy gol Radomiaka Radom strzelony w I połowie. Nie zabrakło remisów, czerwonych kartek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Za nami 8. kolejka PKO Ekstraklasy. Jakie zmiany przyniósł nam miniony weekend?

Od piątku do niedzieli rozgrywane były mecze 8. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Na szczycie tabeli bez zmian liderem wciąż pozostaje Lech Poznań. Tuż za nim Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin. Z kolei w strefie spadkowej znajdują się Warta Poznań, Górnik Łęczna i Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Zapraszamy na wyniki 8. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z materiałami wideo.

Piątek 17 września

Mecz: Zagłębie Lubin vs Termalica Nieciecza   Data: 17.09   Wynik: 2:1

W pierwszym spotkaniu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin wygrał z Termalicą Brut-Bet Niecieczą 2:1. Dla gospodarzu to czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Z kolei zespół z Niecieczy nadal bez wygranej w PKO BP Ekstraklasie.

Mecz: Lech Poznań vs Wisła Kraków   Data: 17.09  Wyniki: 5:0

Ależ to była strzelanina! W drugim piątkowym meczu liderujący Lech Poznań wygrał z Wisłą Kraków aż 5:0. Kolejorz  wybitnie pokonał “Białą Gwiazdę” i pewnie zajmuje 1. miejsce w tabeli. Z kolei dla Wisły to trzecia porażka w rozgrywkach.

Sobota 18 września

Mecz: Wisła Płock vs Jagiellonia Białystok   Data: 18.09  Wynik: 3:0

W pierwszym sobotnim starciu Wisła Płock zagrała u siebie z Jagiellonią, która odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. To właśnie w drugiej połowie meczu gospodarze ruszyli do ataku i pokonali swoich gości aż 3:0. To trzecie zwycięstwo Wisły Płock w tym sezonie i trzecia porażka Jagielloni.

Mecz: Pogoń Szczecin vs Cracovia   Data: 18.09   Wyniki: 1:1

Następnie Pogoń Szczecin po raz pierwszy w tym sezonie straciła punkty u siebie, a Portowcy zanotowali też trzeci kolejny remis. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Mecz: Radomiak Radom vs Śląsk Wrocław   Data: 18.09     Wynik: 1:1

Cudowna akcja i piękne uderzenie Leandro dało Radomiakowi Radom remis w starciu ze Śląskiem Wrocław! Tym samym gospodarze zajmują obecnie 9. Miejsce w tabeli, a Śląsk Wrocław wciąż jest niepokonanym wiceliderem!

Mecz: Lechia Gdańsk vs Piast Gliwice    Data: 18.09     Wynik: 1:0

Na koniec dnia Lechia Gdańsk pokonała Piasta Gliwice rezultatem 1:0 i tym samym wskoczyła na 4. miejsce w tabeli. Z kolei Piast Gliwice obecnie ma 10 punktów i znajduję się na 10. miejscu.

Niedziela 19 września

Mecz: Stal Mielec vs Raków Częstochowa   Data: 19.09   Wyniki: 0:3

W pierwszym niedzielnym meczu Stal podejmowała w Mielcu Raków Częstochowa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3:0. Akcją meczu był strzał z rzutu wolnego Ivi Lopeza.

Mecz: Górnik Zabrze vs Warta Poznań    Data: 19.09   Wynik: 1:0

Następnie Górnik Zabrze podejmował Wartę Poznań. Gospodarze zwyciężyli 1:0. Bohaterem gospodarzy był Jesus Jimenez, który w 37. minucie pokonał Adriana Lisa. Z kolei Warta nie wygrała piątego meczu z rzędu.

Mecz: Legia Warszawa vs Górnik Łęczna    Data: 19.09   Wynik: 3:1

Zmagania 8. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022 zakończyła zacięta konfrontacja Legi z Górnikiem. Ostatecznie mecz zakończył się 3:1 dla gospodarzy. Legia dzięki wygranej awansowała na dwunaste miejsce w tabeli, Górnik nadal jest przedostatni.