Wyniki 9. i 10. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy – cz. I

Bramki w ostatnich minutach meczu, zmiany w czołówce tabeli. Zapraszamy na podsumowanie spotkań pierwszej części 9. i 10. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z materiałami wideo.
około min czytania

Sobota, 6 listopada, 9. kolejka

Warta pokonała Stal, mimo że od 34. minuty grała w dziesiątkę po czerwonej kartce Mateusza Spychały. Na obecnym etapie rozgrywek drużyna z Poznania jest najlepiej spisującym się beniaminkiem.

Mecz

Data

Wynik

Stal Mielec vs Warta Poznań

06.11

0:1

Cracovia pewnie poradziła sobie z Jagiellonią, mając przewagę przez całe spotkanie. Decydujące o wygranej bramki strzelili w drugiej połowie zawodnicy wprowadzeni z ławki.

Niedziela, 7 listopada, 9. kolejka

Mecz Legii z Lechem zapowiadał się na szlagier i rzeczywiście dostarczył wiele emocji. Mistrz Polski ostatecznie pokonał ekipę z Poznania 2:1, strzelając zwycięskiego gola w ostatniej akcji meczu w doliczonym czasie gry.

Mecz

Data

Wynik

Legia Warszawa vs Lech Poznań

07.11

2:1

Raków nie wykorzystał okazji do umocnienia się na fotelu lidera i bezbramkowo zremisował z krakowską Wisłą. Z 20 punktami na koncie ma obecnie jedno oczko przewagi nad Legią i trzy nad Górnikiem.

Sobota, 6 listopada, 10. kolejka

Remis ze Śląskiem sprawił, że Górnik spadł na trzecie miejsce w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Poniedziałek, 9 listopada, 10. kolejka

Nadzieje kibiców Pogoni przed meczem z Podbeskidziem na pewno były rozbudzone. Spotkanie z beniaminkiem było bowiem dla drużyny ze Szczecina realną okazją na znalezienie się w top 3 PKO Bank Polski Ekstraklasy – pod warunkiem wygranej. W efekcie remisu Portowcy plasują się na 4. pozycji, ale wciąż mają jeden zaległy mecz w stosunku do Rakowa, Legii i Górnika.