Wyniki 9. i 10. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy – cz. II

Szlagier na miarę szlagieru, zmiana na pozycji lidera tabeli, podwójne przełamanie Piasta. Zapraszamy na podsumowanie spotkań drugiej części 9. i 10. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z materiałami wideo.
około min czytania

Piątek, 20 listopada, 9. kolejka

Lechia po świetnym meczu pokonała Śląsk 3:2, dzięki czemu przesunęła się na 4. pozycję w PKO Bank Polski Ekstraklasie

Mecz

Data

Wynik

Lechia Gdańsk vs Śląsk Wrocław

20.11

3:2

Piast zanotował pierwszą wygraną w sezonie. Jest ona tym cenniejsza, że zwycięstwo udało się wywalczyć w ramach derbów.

Sobota, 21 listopada, 10. kolejka

W meczu Zagłębia ze Stalą padł remis. To słodko-gorzki wynik dla drużyny z Mielca – z jednej strony przerwała serię czterech porażek, a z drugiej spadła na ostatnią pozycję w zestawieniu PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Mecz

Data

Wynik

Zagłębie Lubin vs Stal Mielec

21.11

2:2

Będąca w trudnej sytuacji kadrowej Warta (zaledwie pięciu zawodników na ławce rezerwowych, w tym dwóch bramkarzy), pokonała u siebie krakowską Wisłę, odrabiając jednobramkową stratę z pierwszej połowy.

22 listopada, 10. kolejka

Zapowiadane jako szlagier kolejki spotkanie Lecha z Rakowem rzeczywiście przyniosło mnóstwo emocji. Jakościowa gra obu drużyn zaowocowała remisem, z którego nie cieszy się żaden z zespołów. Lech, bo po rewelacyjnym pościgu (przegrywał już 0:2) bramkę na wagę zwycięstwa stracił w doliczonym czasie gry. Raków, bo stracił 1. miejsce w tabeli na korzyść Legii (o czym za chwilę).

Mecz

Data

Wynik

Lech Poznań vs Raków Częstochowa

22.11

3:3

Legia wywalczyła zwycięstwo na wyjeździe. Efekt? Miejsce na fotelu lidera PKO Bank Polski Ekstraklasy. Kontrowersje budzi jedna z ostatnich akcji spotkania, w której zawodnik stołecznych, Tomas Pekhhart, dotknął piłki ręką, a sędzia mimo skorzystania z VAR-u – i to już po zakończeniu meczu – nie podyktował karnego.