Widowiskowa pogoń Gładysza w Portimao

16-letni Maciej Gładysz zakończył drugą rundę mistrzostw Hiszpanii Formuły 4, widowiskowo przebijając się z 15. na punktowane, siódme miejsce podczas trzeciego wyścigu na torze w portugalskim Portimao.
około min czytania

Kierowca zespołu MP Motorsport rozpoczął sezon od podium podczas pierwszej rundy na torze Jarama, ale powtórzenie tego sukcesu w Portugalii uniemożliwiły mu nie do końca udane kwalifikacje.  

Ruszając ze środka stawki do trzech wyścigów na torze w Portimao, w każdym z nich zyskiwał pozycje, w dwóch pierwszych finiszując odpowiednio na dwunastym i dziesiątym miejscu. 

Najwięcej emocji dostarczył jednak trzeci wyścig, podczas którego tarnowianin najpierw widowiskowo zyskał aż osiem pozycji, przebijając się na punktowane, siódme miejsce, a następnie obronił je na finiszu mimo mocnych nacisków rywali.  

Trzecia z siedmiu rund hiszpańskiej Formuły 4 odbędzie się w pierwszy weekend lipca na znanym z Formuły 1, francuskim torze Paul Ricard. 

Nie da się ukryć, że liczyłem w ten weekend na dużo więcej, szczególnie po tak udanym początku sezonu, ale mimo trudnych kwalifikacji wycisnęliśmy z wyścigów wszystko, co się dało – mówi Maciej GładyszChoć do pole position zabrakło mi mniej niż pół sekundy, to jednak w tej serii oznacza to czasami start z połowy stawki i bardzo utrudnia rywalizację o czołowe lokaty. We wszystkich trzech wyścigach zyskiwałem jednak pozycje, a w trzecim wywalczyłem punkty po świetnej walce. Bardzo dziękuję całemu zespołowi MP Motorsport, wszystkim naszym partnerom, a także kibicom, którzy dopingowali nas w ten weekend.

Podczas wyścigów w Portimao do grona partnerów Macieja Gładysza oficjalnie dołączył PKO Bank Polski.