1400 kibiców, 200 zawodników, 310 koni w Warszawie

Największa impreza jeździecka, otwierająca cykl zawodów halowych CAVALIADA Tour zakończyła się zwycięstwem amazonki – Natalii Palmowskiej, która na Dr. Jones po raz pierwszy w karierze osiągnęła taki sukces i wygrała najważniejszy konkurs zawodów – PKO Bank Polski Grand Prix.
około min czytania

Również po raz pierwszy w historii CAVALIADY kobieta była gospodarzem toru, dodatkowo skład komisji sędziowskiej i komisarzy był opanowany przez płeć piękną.

Niemal 200 zawodników, 310  koni, 24 konkursy, 3 bloki pokazowe, 57 wystawców i prawie 14 000 osób na trybunach – tak w skrócie można podsumować CAVALIADĘ w Warszawie, która w dniach 10-13 listopada odbyła się w COS Torwar.

Najważniejszym punktem sportowego programu CAVALIADY w Warszawie był konkurs Grand Prix, o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Grupy MTP, zaliczany do światowego rankingu, Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata oraz CAVALIADA Tour. Wzięło w nim udział 31 par z 6 państw. Parkur nie należał do łatwych. Ostatecznie ten tor bezbłędnie udało się pokonać trzem parom. Wygrała Polka – Natalia Palmowska, odnosząc życiowy sukces.

Drugi konkurs zaliczany do światowego rankingu wygrał Tomasz Miśkiewicz dosiadający Stakkato Lazar - 8-letniej klaczy wyhodowanej w Polsce przez Edmunda Lazarewicza. Zawodnik prezentował w ostatnich sezonach doskonałą formę – wielokrotnie znajdował się w Top 5 takich klas, ale to właśnie w Dużej Rundzie odniósł swoje pierwsze i z pewnością nie ostatnie zwycięstwo w konkursie zaliczanym do Longines Rankings.

W finale Średniej Rundy najszybszy i bezbłędny był Dawid Skiba, na co dzień reprezentant KJ Agro-Handel Śrem, który dosiadał konia La Vulkano L, wyhodowanego w Polsce przez Jana Ludwiczaka.

W rywalizacji najmłodszych, zwycięzcami konkursów CAVALIADA Future o nagrodę PKO Banku Polskiego byli: Zofia Wierucka na Cykorze, Alicja Marszałek Filipek na Jacodi’s Anja’s Alena, Ignacy Luboński na S-Piorun i Zuzanna Byczkowska na Pasji.

W Halowym Pucharze Polski WKKW – TRAF Eventing Tour górą była amazonka – Julia Gillmaier dosiadająca 9-letniego wałacha Ding Dong, a podwójną zwyciężczynią konkursu ujeżdżenia okazała się Sandra Sysojeva z Litwy na 8-letnim Found Boy.

Kolejny przystanek CAVALIADA Tour to Poznań. Sponsorem głównym rozgrywek CAVALIADA Tour 2022/2023 jest PKO Bank Polski.