Aleksander Fularczyk najlepszy

W cyklu CAVALIADA Driving Tour 2022/2023 najlepszy był Aleksander Fularczyk. Konkurs CREATON Speed&Music wygrał Krzysztof Ludwiczak.
około min czytania

W finałowym konkursie CAVALIADA Driving Tour rywalizacja była zacięta. W decydującym drugim nawrocie tylko jeden zawodnik zachował zerowe konto – Piotr Mazurek z końmi Blizard, Intercity, Inwencja i Jaśmin. Błędów nie ustrzegli się rywale. Drugie miejsce zajął Aleksander Fularczyk z końmi Ares, Edje, Neptun i Nuta, a trzecie Krzysztof Szczepaniak z Maestoso Mano, Pluto XX-2, Pluto XX-1 i Pluto XX-3.

W całym cyklu, będącym równocześnie Halowym Pucharem Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, ostatecznie najlepszy był Aleksander Fularczyk – reprezentant KSPSK Kwieki. Najmłodszy zawodnik w tej rywalizacji wygrał w tym sezonie aż cztery z ośmiu konkursów w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. To drugi sezon startów i pierwsze zwycięstwo zawodnika w tym cyklu. Luzakowali mu Radosław Falów i Maciej Stromski. Medal srebrny zdobył Piotr Mazurek – reprezentant LKS Sokół Kunowo z luzakami: Szymonem Pocztowym i Tomaszem Cichockim, a brąz wywalczył Krzysztof Szczepaniak ze Stowarzyszenia Ranczo Rubin z luzakami: Jakubem Szczepaniakiem i Tomaszem Pełką. Nie zawiedli także licznie zgromadzeni kibice CAVALIADY. 

„Dziś było szybko, ale nie było precyzyjnie. Wiedziałem o tym, że pierwsze miejsce w CAVALIADA Driving Tour jest już moje, chciałem pójść na całość. To zawsze było moje marzenie, żeby wystartować na CAVALIADZIE, bo od 2016 jeździłem już jako kibic. Zawsze wiedziałem, że jeżeli zaprzęgi, to tylko czwórki – to duże wyzwanie, mamy cztery konie, a każdy z nich jest inny. W zeszłym sezonie nie miałem zbyt wiele obycia, ale z czasem i doświadczeniem przychodzi tak zwana „pamięć mięśniowa” i niektóre ruchy wykonują się już same. Zawsze lubiłem szybką jazdę – bez trzymanki! Mam nadzieję, że nasza konkurencja będzie się stawać coraz bardziej popularna, bo po to tu jesteśmy, aby ją promować. W Polsce nie ma na to lepszego miejsca niż CAVALIADA. Dziękuję wszystkim za doping i miłe słowa, bo bez kibiców nie ma CAVALIADY!” – mówił zawodnik.

Lubiany przez publiczność konkurs CREATON Speed&Music, o nagrodę CREATON i pod medialnym patronatem Radia Zet, zebrał na liście startowej 23 pary. Po zwycięstwo pogalopował startujący jako ostatni Krzysztof Ludwiczak dosiadający klaczy Confua. Drugie miejsce zajęła Anna Stasiak na klaczy Con Cordia, a trzecie Daria Kobiernik na Venus.

W widowiskowej sztafecie, o nagrodę PKO Banku Polskiego, drużyny składały się z młodych zawodników CAVALIADY Future na kucach i dorosłych w samochodzie marki Defender. Najszybsza była ekipa w składzie: Michalina Jach na Kresce, Ignacy Luboński na kucu S-Piorun oraz czterokrotny mistrz Polski seniorów – Jarosław Skrzyczyński.

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski.