Andrius Petrovas wygrał konkurs Średniej Rundy

Finałowy konkurs Średniej Rundy wygrał reprezentant Litwy – Andrius Petrovas. O włos od zwycięstwa była Natalia Palmowska. W drugim konkursie CAVALIADA Driving Tour triumfował Aleksander Fularczyk, umacniając się na pozycji lidera tego cyklu
około min czytania

45 par wystartowało w Finale Rundy Średniej pod patronatem Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko. W parkurze podstawowym oglądać mogliśmy 10 bezbłędnych przejazdów, a o zwycięstwie zadecydowała rozgrywka. W tym finałowym barażu rywali zdeklasował bardzo doświadczony reprezentant Litwy i uczestnik zeszłorocznego finału Pucharu Świata – Andrius Petrovas, dosiadający 16-letniego konia Linkolns. Na miejscu drugim znalazła się amazonka dobrze znana Cavaliadowej publiczności – triumfatorka Grand Prix CAVALIADY w Warszawie Natalia Palmowska na koniu Lviv PKZ. Top 3 zamknął inny Polak – Marek Wacławik na koniu Jackpot B.

Sobota to także pierwsze konkursy CAVALIADY Future, rozgrywane o nagrodę PKO Banku Polskiego. To zmagania na styl z rozgrywką, w których przejazdy najmłodszych oceniała znana i lubiana amazonka Daria Kobiernik. W kategorii MINI do rozgrywki zakwalifikowało się aż sześć z ośmiu startujących. Zwyciężył Ignacy Luboński z KJ Podkowa Gruszczyn na wałachu S-Piorun. Drugie miejsce zajęła Maja Głoskowska z KJ Infernal Team Golesze na Wedog Pride N Joy, a trzecie Zofia Wierucka z KJ Rumaky na Cykorze. W kategorii MINI w finałowym barażu walczyło pięć par. Tutaj najlepszy okazał się Jakub Mroczek z JKS u Robsonów na Vulcano. Tuż za nim znalazła się Zuzanna Byczkowska z KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego na Pasji, a trzecia była Michalina Lewandowska z Akademii Jeździeckiej Dawidy na Like a Lion B.

W konkursie o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pod patronatem marki Defender, wystartowało 5 zespołów. Trasa była dziś wymagająca i nie brakowało tu sportowych emocji. W drugim, decydującym, nawrocie żadnemu z powożących nie udało się ustrzec błędów. Po czwartkowym niepowodzeniu dziś na szczyt powrócił zawodnik KSPSK Kwieki – Aleksander Fularczyk z końmi Edje, Ares, Neptun i Nuta. Tym samym może być pewny swojej pozycji lidera tabeli Halowego Pucharu Polski przed wielkim finałem w Krakowie.

O zaledwie 0,12 sekundy wolniejszy od niego był Piotr Mazurek z LKS Sokół Kunowo z końmi Blizard, Inwencja, Jaśmin i Intercity, a Top 3 zamknął Krzysztof Szczepaniak ze Stowarzyszenia Ranczo Rubin z końmi Maestoso Mano, Pluto XX-1, Pluto XX-2 i Pluto XX-3.

W pokazowej sztafecie rywalizowały drużyny składające się z zawodników CAVALIADA Future na kucykach oraz dorosłych w samochodzie Defender. Najszybsza była ekipa w składzie: Ignacy Luboński na S-Piorunie, Michalina Jach na Startpower Captain oraz mistrz Litwy – Matas Petraitis. Konkurs rozgrywany był o nagrodę PKO Banku Polskiego.

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski.