CAVALIADA Summer na plaży w Świnoujściu przeszła do historii

PKO Bank Polski Grand Prix 145 cm o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście, zaliczane do światowego rankingu wygrał 22-latek Marvin Jüngel na Pessoa C.
około min czytania

Blisko 9000 miłośników jeździectwa wzięło udział w czterodniowej, wyjątkowej CAVALIADZIE Summer w Świnoujściu. To jedyne w Europie międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody organizowane na plaży. Oprócz sportowych emocji podczas 27 konkursów w skokach przez przeszkody i powożenia zaprzęgami parokonnym, uczestnicy brali udział w pokazach i targach.

Podczas niedzielnego PKO Bank Polski GRAND PRIX świetną formą, która ostatecznie doprowadziła go do zwycięstwa, wykazał się młody zawodnik, Marvin Jüngel.

Mój koń skakał świetnie przez całe zawody nie popełniając ani jednego błędu. Pessoa C. ma dopiero 8 lat, dlatego tym bardziej cieszy mnie to zwycięstwo. Parkur był dzisiaj bardzo trudny, zobaczyliśmy tylko trzy bezbłędne przejazdy, a rozgrywka była bardzo szybka, więc jestem bardzo dumny. Zawody CAVALIADA Summer były bardzo udane i mam nadzieję, że będę mógł tu jeszcze nieraz wystartować – powiedział zwycięzca.

 Cavaliada2.jpg

W ramach Cavaliada Future rywalizowali młodzi jeźdźcy na kucach i w sztafecie o nagrodę PKO Banku Polskiego. Rywalizacja była podzielona na dwie kategorie – Mini i Midi. W kategorii Mini wygrywali: Zofia Reimann z UKJ Reimann Team Karlino na Frankenhoeh’s Mylord i Ignacy Luboński z KJ Podkowa Gruszczyn na S-Piorun, w Midi Kalina Sierakowska na Helaba D’Insegotte i Natalia Jensen z Sopockiego Klubu Jeździeckiego na Maurik’s Liu. Jo. W niezwykle rozrywkowej i widowiskowej sztafecie zwyciężył zespół w składzie Natalia Palmowska, Anna Korus i Ignacy Luboński.

 Cavaliada 3.jpg

Za nami ponad dwa tygodnie przygotowań, zwieńczonych czterema dniami niesamowitych emocji. Świnoujście powitało nas piękną pogodą i myślę, że kolejna edycja, na którą wszyscy już na pewno czekają, odbędzie się już za rok. Te emocje, które miały miejsce na arenie CAVALIADY Summer będą kontynuowane w Tourze, który nadchodzi wielkimi krokami. Warszawa, Poznań, Sopot i Kraków już za pół roku, więc zapraszam do zajrzenia na naszą stronę internetową, a także do zakupu biletów które są już w sprzedaży na www.tobilet.pl – mówi Jakub Patelka, Dyrektor CAVALIADY.

 Sponsorem głównym imprezy jest PKO Bank Polski.