Doświadczony Frank Schuttert wygrał PKO Bank Polski Grand Prix

PKO Bank Polski Grand Prix kończący zmagania w skokach przez przeszkody na CAVALIADA Poznań 2023 wygrał Holender Frank Schuttert na klaczy Isis.
około min czytania

Konkurs stanowił kwalifikację do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i zaliczał się do rankingu FEI i CAVALIADY Tour. 

W PKO Bank Polski Grand Prix o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, wystartowało 50 par.

Trzeba podkreślić, że bardzo trudny dla zawodników był parkur podstawowy. Wyłonieni zostali najlepsi jeźdźcy, którzy byli dzisiaj w doskonałej formie. Ten pierwszy parkur z przeszkodami do 160 cm był trudny technicznie i optycznie. Spadały przeszkody, które miały dziwną dla koni kolorystykę, do tego doszła wymagająca norma czasu, zmuszająca zawodników do ostrej jazdy. Wtedy łatwo popełnić błąd
– podkreśla Szymon Tarant, dyrektor sportowy CAVALIADA Tour.

W rozgrywce mieliśmy siedem par i odbyła się ona bez niespodzianek. W tym gronie Frank Schuttert był najbardziej doświadczonym zawodnikiem i już w pierwszej rundzie pokazał fantastyczny styl i płynną jazdę. Przy tak przygotowanej trasie rozgrywki bardzo mu to pomogło. W gronie siedmiu par, które wystartowały w rozgrywce nie było żadnej polskiej. Blisko wejścia do niej byli trzej zawodnicy: Michalina Szmytka (6 punktów karnych za przekroczenie normy czasu), Dawid Skiba (jedna zrzutka) i Tomasz Miśkiewicz (jedna zrzutka).

Po pierwsze chciałbym powiedzieć, że CAVALIADA to świetne zawody. Spędziliśmy tutaj wspaniały tydzień. Mieliśmy bardzo dobrego gospodarza toru i idealną rozgrywkę – siedem zerowych przejazdów. Tani Joosten wywarła na nas trochę presji, jechała jako pierwsza i zaliczyła świetny przejazd. Na szczęście mogłem go oglądać i końcowo byłem wystarczająco szybki – mówił zwycięzca - „Isis dosiadam od końca czerwca, z zawodów na zawody skacze coraz lepiej. To wspaniały koń i wydaje się, że jest gotowa, by wziąć udział na jeszcze trudniejszym torze – powiedział Frank Schuttert.

Drugie miejsce zajęła reprezentantka Szwecji Emma Emanuelsson na Canbella Blue PS, a trzecie Tani Joosten na Galdal Me.

W rankingu CAVALIADA Tour po zawodach w Poznaniu liderką została Emma Emanuelsson, a drugie miejsce ex aequo zajmują Angelos Touloupis i Sara Vingralkova. Najlepszym Polakiem jest Jarosław Skrzyczyński, który zajmuje 9. miejsce.

Wyniki PKO Bank Polski Grand Prix można sprawdzić w serwisie Livejumping.com.

PKO Bank Polski jest sponsorem głównym Cavaliady.