Na CAVALIADZIE o Finał Pucharu Świata

CAVALIADA w Krakowie po raz drugi jest gospodarzem finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody. Zawodnicy walczyć będą o miejsca w pierwszej trójce, która awansuje do Finału Pucharu Świata. Ten odbędzie się w kwietniu w Omaha (USA). Kto ma największe szanse na awans?
około min czytania

Kwalifikacje Ligi Europy Centralnej podzielone są na dwie subligi - północną i południową. Jednak w praktyce podział ten nie ma większego znaczenia, bowiem niezależnie od przynależności do federacji, zawodnik może startować w obydwu subligach i w każdej zdobywać punkty do swojej tabeli. Prawo startu w finale ligi uzyskuje po 20 zawodników z każdej subligi. O miejscu w kwalifikacjach decydują punkty bonifikacyjne uzyskane w 10 najlepszych startach. Jednak przed samym finałem tworzony jest nowy ranking, który obejmuje zawodników obu sublig, uwzględnia tylko tych, którzy zgłosili się do zawodów finałowych i bierze pod uwagę tylko 5 najlepszych rezultatów z kwalifikacji.

Kto ma największe szanse na awans?

Na starcie zawodów w Krakowie stanie 17 zawodników walczących o awans do tegorocznego finału w Omaha w USA. Na liście zgłoszeń są liderzy obu sublig: Andrius Petrovas z Litwy i Damian Cojocariu z Rumunii.