PKO Bank Polski Grand Prix Cavaliady w Sopocie wygrał Jarosław Skrzyczyński

Najważniejszym punktem sportowego programu CAVALIADY w Sopocie był konkurs PKO Bank Polski Grand Prix, pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu. Te zmagania zaliczane były do światowego rankingu oraz CAVALIADA Tour. Konkurs zebrał na liście startowej 33 pary.
około min czytania

Gospodarz toru Arkadiusz Weckwert ustawił bardzo dobry, wymagający parkur. Trudna okazała się zwłaszcza jego druga część i alternatywny dystans do białej stacjonaty numer 10. Selektywny okazał się też podwójny szereg Grupy MTP.

Ostatecznie ten parkur bezbłędnie pokonało 5 z nich, a w rozgrywce triumfował Jarosław Skrzyczyński na 10-letnim Inturido. Zawodnik był nie do pokonania podczas tegorocznej CAVALIADY w Sopocie, bo wygrał wszystkie konkursy Dużej Rundy. Historia lubi się powtarzać – przypomnijmy, że para wygrała także pierwsze Grand Prix CAVALIADY Sopot w zeszłym roku. 

Miejsce drugie zajął Tomasz Miśkiewicz na klaczy Stakkato Lazar. Top 3 zamknął Kamil Grzelczyk na Wibaro.

Duży sukces odniósł dziś także syn zwycięzcy – 16-letni Patryk Skrzyczyński, który w swoim drugim w karierze starcie w takim konkursie pokonał parkur podstawowy bez punktów karnych i na koniu Jerico zajął piąte miejsce, zdobywając pierwsze punkty do światowego rankingu.

Jarosław Skrzyczyński umocnił się na pozycji lidera CAVALIADY Tour i stoi przed szansą na kolejne w karierze zwycięstwo w tym cyklu podczas wielkiego finału w Krakowie.

Niedziela to także finałowe zmagania w ramach CAVALIADA Future, o nagrodę PKO Banku Polskiego. Najmłodsi zaprezentowali doskonałą formę. W kategorii MINI do rozgrywki zakwalifikowało się siedem par. Triumfowała amazonka KJ Stajnia Przylesie Borzęta – Anna Korus na wałachu Lasek. Drugie miejsce ex aequo zajęły Zofia Reimann z UKJ Remann Team Karlino na Frankenhoeh’s Mylord i Gabriela Lewandowska z Akademii Jeździeckiej Dawidy na Juniorze. W zmaganiach kategorii MIDI każdy z uczestników pokonał parkur podstawowy bezbłędnie. W finałowym barażu najlepsza była Lila Kulesza z KJ Podkowa Gruszczyn na Jowiszu, drugie miejsce zajęła Zofia Krzeszewska z Akademii Jeździeckiej Dawidy na Vales Blueray, a trzecie Jakub Mroczek z JKS u Robsonów na Vulcano.