PKO Bank Polski Grand Prix w Poznaniu dla Holendra

Ponad 23 tysiące uczestników odwiedziło Międzynarodowe Targi Poznańskie przez cztery dni największych zawodów w Polsce – CAVALIADA Poznań. Przez areny MTP przegalopowało ponad 600 koni, a bogaty program uświetniły widowiskowe pokazy.
około min czytania

W Poznaniu rozegrano 26 konkursów, z których 19 zakończyło się zwycięstwem Polaków. Najważniejsze konkursy zawodów międzynarodowych zaliczanych do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata wygrywali zagraniczni goście. Najważniejszy z nich - PKO Bank Polski Grand Prix wygrał Holender – Remco Been na koniu Holland VD Bisschop.

Tuż poza podium znalazł się Polak Jarosław Skrzyczyński na Inturido. Warto też odnotować bardzo udany występ mistrzyni Polski Juniorów – Natalii Stefańskiej na Kapucijn V/D Donkhoeve, która zajęła miejsce 9.

Drugi konkurs zaliczany do światowego rankingu oraz rankingu CAVALIADA Tour wygrała Holenderka Mel Thijssen na klaczy Florida Balia NL. Najlepszym Polakiem był Kamil Grzelczyk, który zajął miejsce czwarte na koniu Mister Dr. Heigl. Trzecią klasę rankingową wygrał Litwin Matas Petraitis, na wyhodowanym w Ukrainie Cornet’s Cloud. To drugie zwycięstwo Matasa w klasie Longines Rankings, a pierwsze tego 8-letniego konia.

W konkursach dla dzieci na kucach - CAVALIADA Future o nagrodę PKO Banku Polskiego pod patronatem firmy Torpol triumfowały: dwukrotnie Zofia Wierucka z Rio Grande Krosinko na Cykorze, Alicja Marszałek Filipek na Jacodi’s Anja’s Alena oraz Michalina Jach z KJ Herkules Wapno na Kresce.

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. To jednak nie koniec jeździeckich wrażeń. W tym sezonie halowym na kibiców czekają jeszcze imprezy CAVALIADA Sopot oraz finał cyklu – CAVALIADA Kraków.