Poznań – kolejny przystanek na trasie CAVALIADA Tour

Od 15 do 18 grudnia na terenie Międzynarodowych Targów odbędzie się CSI CAVALIADA Poznań 2022. To drugi, po Warszawie, przystanek na trasie CAVALIADA Tour 2022/23.
około min czytania

Zawody na dwóch arenach, 23 konkursy, w tym trzy zaliczane do światowego rankingu, konkursy dla młodych koni i amatorów oraz CAVALIADA Horse Auction. Sponsorem głównym wydarzenia jest PKO Bank Polski.

CAVALIADA Tour to wielkie święto jeździectwa, pełne sportowych emocji, doskonałej zabawy i atrakcji dla publiczności. W tym prestiżowym turnieju wybitni mistrzowie konkurują o wysokie stawki, a rywalizacja między liderami rankingów jak zawsze ma niezwykle widowiskowy charakter. CAVALIADA w Poznaniu to największe zawody z cyklu, na które serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników jeździectwa – mówi Roman Drgas, dyrektor sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

Poznań w to największa z czterech lokalizacji cyklu CAVALIADA. Zawody rozgrywane są na dwóch arenach i obejmują 23 konkursy. Odbędą się także konkursy dla młodych koni i amatorów.

Do zawodów CSI w czterech kategoriach zostało przyjętych ponad 500 par z 14 europejskich państw. Wśród zawodników, miłośnicy sportów konnych zobaczą nie tylko medalistów olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy, ale też 32 zawodników, którzy w tym roku wpisywali się na listę zwycięzców konkursów zaliczanych do światowego rankingu.

Podczas zmagań w ramach zawodów trzygwiazdkowych zostaną rozegrane trzy rundy. Program przewiduje trzy konkursy zaliczane do światowego rankingu: duża runda kwalifikowana do CAVALIADA Tour, finał średniej rundy i konkurs PKO Bank Polski Grand Prix. Ten ostatni zaliczany jest do wyższej grupy rankingowej LR, a dodatkowo do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i do rankingu CAVALIADA Tour.
 
Widzowie będą mogli obejrzeć ponadto widowiskowe konkursy, takie jak Potęga Skoku i Speed&Music, a także sztafety, w której dzieci na kucach rywalizują w drużynach z dorosłymi „gwiazdami”. W programie zawodów są także konkursy powożenia zaprzęgami czterokonnymi, ujeżdżenia i WKKW. Zawodom towarzyszą Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.
 
Drugiego dnia zawodów odbędzie się CAVALIADA Horse Auction, czyli aukcja koni skokowych z roczników 2019 i 2020, zarejestrowanych w polskich i zagranicznych księgach stadnych.
 
CAVALIADA Tour to największy w Polsce cykl konkursów jeździeckich, autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). To jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części świata.
 
Pierwsze zawody w tym sezonie CAVALIADA Tour rozegrane zostały w listopadzie w Warszawie. Kolejne odbędą się w Sopocie (2 – 5 lutego 2023) oraz w Krakowie (2 – 5 marca 2023).
 
Sponsorem głównym wydarzenia jest PKO Bank Polski, od lat popularyzujący zakorzenione w narodowej tradycji jeździectwo, wzmacniając jego znacznie na arenie międzynarodowej. Bank jest jednym z ważniejszych w kraju promotorów sportu propagujących zdrowy styl życia, m.in. prowadzi autorski program biegowy PKO Biegajmy razem.
 
Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:
www.bankomania.pkobp.pl/sport 
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem 
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem 
 
Agnieszka Szymańska-Grodecka
Rozwój Grupy Kapitałowej PKO oraz wyniki finansowe