Rekordowa liczba zawodników w Poznaniu

Piękne konie, wypełnione trybuny i wspaniałe emocje. Który koń przeskoczy ponad 2-metrowy mur w konkursie Potęgi Skoku? Kto najszybciej pokona parkur w Speed & Music? I wreszcie – kto zatriumfuje w niedzielnym PKO Bank Polski Grand Prix? CAVALIADA Poznań, która przyniesie odpowiedzi na te pytania, już od 15 do 18 grudnia.
około min czytania

Rekordowa liczba 354 zawodników z 22 krajów na 640 koniach zgłosiła się do konkursów w skokach przez przeszkody w ramach CSI CAVALIADA Poznań 2022. Wśród licznych gwiazd zobaczymy nie tylko medalistów olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy, ale też 32 zawodników, którzy w tym roku wpisywali się na listę zwycięzców konkursów zaliczanych do światowego rankingu.

Chętnych do startu w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich jest tak dużo, że mimo iż zawody odbywają się na dwóch arenach konkursowych, to organizator nie jest w stanie przyjąć wszystkich chętnych. Ostatecznie do zawodów CSI w czterech kategoriach zostało przyjętych ponad 500 par z 14 europejskich państw.

Medaliści olimpijscy, Mistrzostw Świata i Europy

Obsada najważniejszych konkursów w ramach CSI3*W zadowoli na pewno wszystkich kibiców. Listę gwiazd CAVALIADY Poznań 2022 otwiera Holender Gerco Schröder, który w swojej karierze był mistrzem świata, mistrzem Europy i wicemistrzem olimpijskim. Srebrnym medalem zdobytym na IO w Londynie może poszczycić się też kolega Gerco z reprezentacji Niderlandów Marc Houtzager. Spośród zgłoszonych medalistów mistrzostw świata czy mistrzostw Europy są też: Leon Thijssen (NED), Dirk Demeersman (BEL) i Douglas Lindelow (SWE). Na równi z nim na pewno rywalizować będą jeźdźcy, którzy obecnie prezentują wysoką formę, a udowodnili to wygrywając w tym roku Grand Prix lub inne konkursy zaliczane do rankingu FEI i kwalifikacji Pucharu Świata: Jack Ansems, Remco Been, Hessel Hoekstra, Loewie Joppen, Niels Kersten, Mel Thijssen i Roy van Beek z Holandii, Jeroen Appelen, Karel Cox, Annellies Vorsselmans i Anthony Wellens z Belgii, Irma Karlsson i Marcus Westergren ze Szwecji, Niemka Sabrina Berger, Irlandczyk Matt Garrigan, Litwin Andrius Petrovas  i Grek Angelos Touloupis.

foto_cavaliada_poznan2.jpg

Obrońcy tytułów i głodni sukcesów Polacy

Podobnymi sukcesami mogą poszczycić się Polacy i to nie tylko zawodnicy Top Ten rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego: wicelider i aktualny wicemistrz Polski, 7-krotny zwycięzca CAVALIADY Tour Jarosław Skrzyczyński, Andrzej Opłatek, obrońca tytułu zdobywcy Grand Prix Poznania z 2021 roku Maksymilian Wechta, brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Polski Michał Kaźmierczak, Kamil Grzelczyk, Tomasz Miśkiewicz czy Marek Lewicki. O kolejne w tym roku triumfy w konkursach zliczanych do LR w Poznan

niu powalczą też: młodzieżowy mistrz Polski Aleksander Lewandowski, liderka rankingu młodych jeźdźców Aleksandra Kierznowska, zwyciężczyni hamburskiego Derby Cassandra Orschel, Dawid Skiba i Natalia Palmowska, która wygrała w listopadzie w Warszawie pierwsze Grand Prix nowego sezonu CAVALIADA Tour.

CAVALIADA Tour to największy w Polsce cykl halowych zawodów jeździeckich, odbywających się w tym sezonie w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. Stolica Wielkopolski to największa z czterech lokalizacji cyklu.

Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się tu w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, powożeniu zaprzęgami czterokonnymi i woltyżerce. Nie zabraknie też konkursów rozrywkowych, niezmiernie emocjonujących publiczność. Jak zwykle w programie znalazły się też pokazy. Dla fanów Hobby Horse, czyli zabawek – głów konia na kiju, organizatorzy przygotowali pierwsze oficjalne zawody CAVALIADA Hobby Horse. Zawody będą rozgrywane od piątku do niedzieli w pięciu różnych konkursach – Kids, mini LL, LL, L i Potęga Skoku.

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski.

Natalia Bąk
Departament Komunikacji Korporacyjnej