CAVALIADA: walka o punkty w Sopocie

CAVALIADA Sopot będzie dla zawodników trzecim przystankiem na mapie CAVALIADY Tour. Rywalizacja będzie się toczyć nie tylko o zwycięstwa w poszczególnych konkursach, ale również o cenne punkty do rankingów CAVALIADY
około min czytania

CAVALIADA to największe zawody jeździeckie w Polsce, obejmujące konkurencje w skokach przez przeszkody, powożeniu zaprzęgami parokonnymi, ujeżdżeniu oraz WKKW.
Rywalizacja w CAVALIADA Tour 2023/2024 to również zmagania rankingowe o tytuł najlepszego zawodnika sezonu.

Wielki finał, obejmujący uroczyste dekoracje poszczególnych rankingów, odbędzie się w dniach 22-25 lutego 2024 r. w TAURON Arena Kraków. Jednak jeszcze zanim dowiemy się, kto stanie na najwyższym miejscu podium, zawodnicy powalczą o punkty w trzecim etapie w Sopocie.

Ranking CAVALIADA Tour dotyczy konkurencji skoków przez przeszkody. Konkursy zaliczane do tego rankingu to te najbardziej wymagające sportowo, czyli Duża Runda w piątek oraz PKO Bank Polski Grand Prix w niedzielę. W sumie ranking CAVALIADA Tour obejmuje aż 7 konkursów eliminacyjnych oraz finał.

Z TOP 20 rankingu CAVALIADA Tour o kolejne punkty w Sopocie walczyć będzie 7 zawodników: 2 w rankingu – Angelos Touloupis (GRE), 4 – Harm Lahde (GER), 5 – Andrius Petrovas (LTU), 12 – Finja Vormann (GER), 17 – Kristaps Neretnieks (LAT), 19 – Michalina Szmytka (POL) i 19 – Kristupas Petraitis (LTU).

Konkursy WKKW odbędą się w Sopocie dwukrotnie – w czwartek i piątek. W Sopocie obecnych będzie  9 zawodników z TOP 10 w rankingu po Poznaniu. Lider – Jakub Wiraszka ma na swoim koncie aż trzy zwycięstwa. Czy w Sopocie sięgnie po kolejne?

Pod nieobecność w Sopocie drugiej w rankingu – Julii Gillmaier, z pewnością kolejni zawodnicy będą próbowali ją wyprzedzić. Najbliżej jest Aurelia Drywa, jednak niewiele punktów dzieli również Filipa Dziubę, Darię Kobiernik i Joannę Pawlak.

Sponsorem głównym CAVALIADY jest PKO Bank Polski.