Absolvent Talent Days – PKO Bank Polski stawia na młode talenty

„Szukasz pracy? Daj się jej znaleźć!” – pod takim hasłem odbyła się wiosenna edycja targów pracy Absolvent Talent Days Online. W wydarzeniu po raz kolejny wziął udział PKO Bank Polski. Uczestnicy mogli porozmawiać z rekruterem banku, zadać pytania podczas sesji Q&A, a także poszerzyć wiedzę podczas e-warsztatu o kompetencjach przyszłości.
około min czytania

Absolvent Talent Days to jedno z największych wydarzeń rekrutacyjnych i employer brandingowych w Polsce, które łączy studentów, absolwentów i młodych profesjonalistów z najlepszymi pracodawcami. W wiosennej edycji online, która odbyła się 21 kwietnia, wzięło udział ponad 3 tysiące osób. Na wirtualnym stoisku PKO Banku Polskiego można było zapoznać się z ofertami pracy i staży, a także porozmawiać w formule live z rekruterami.

W trakcie tegorocznych targów kandydaci pytali najczęściej o oferty w obszarach IT, UX oraz HR. Osoby zainteresowane stażem chciały wiedzieć, jaka jest perspektywa pozostania w banku na dłużej. Podczas spotkań mówiłem o możliwościach rozwoju, o tym jakie informacje najlepiej zawrzeć w CV oraz jak wyszukiwać oferty pod swoje oczekiwania – mówi Konrad Wiciak z Zespołu Doświadczeń Kandydata w PKO Banku Polskim.

Wirtualne stoisko banku odwiedziło ponad 250 osób, w tym Maciej Kaczmarczyk, który szuka pracy w obszarze HR.

Studiowałem Biznes Międzynarodowy w Venlo w Holandii i po sześciu latach wróciłem do Polski. Mam rok doświadczenia w Human Resources i właśnie w tym obszarze chciałbym znaleźć pracę. Zdecydowałem się na udział w Absolvent Talent Days, ponieważ na tego typu targach jest możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami. Od razu zapisałem się na rozmowę z rekruterem PKO Banku Polskiego. Myślałem o pracy właśnie w charakterze rekrutera, dlatego tym bardziej było to dla mnie ciekawe doświadczenie – mówi Maciej Kaczmarczyk.

Absolvent

Ponad 70 uczestników targów zarejestrowało się na e-warsztat „Kompetencje przyszłości. Przyszłość kompetencji”, prowadzony przez Małgorzatę Barszcz-Chlebińską oraz Martę Kwiecień z Formacji Doświadczeń Pracownika w PKO Banku Polskim.

Rewolucja przemysłowa 4.0., coraz szersza automatyzacja, ogromny postęp cyfrowy, a na rynkach pracy „great resignation”. Obserwujemy bacznie sytuację, śledzimy benchmarki globalne i lokalne i jeśli tylko mamy możliwość podzielić się wiedzą, to korzystamy z takiej okazji. Zależy nam, aby docierać do młodych talentów, które w bliższej lub dalszej przyszłości wstąpią w nasze szeregi i razem z nami będą wpływać na kształt polskiej bankowości. Dlatego właśnie po raz kolejny chętnie zaangażowaliśmy się w targi Absolvent Talent Days – mówi Małgorzata Barszcz-Chlebińska, menedżer w Formacji Doświadczeń Pracownika. – W ramach warsztatu „Kompetencje przyszłości. Przyszłość kompetencji” poruszyliśmy ważny aspekt wciąż rozpędzonego postępu, zarówno technologicznego, jak i tego społecznego, mającego swoje odbicie także w rynku pracy – dodaje.

Jak w zmieniających się warunkach, oczekiwaniach na rynku pracy przygotować się do objęcia wymarzonego stanowiska? Jakie kompetencje są kluczowe, aby odpowiedzieć na najważniejsze wyzwania zawodowe? To głównie pytania, na które uczestnicy otrzymali odpowiedzi i wzmocnieni tą wiedzą będą mogli ocenić swoje obecne zasoby oraz wycelować swój rozwój w kierunku, który będzie dla nich najbardziej satysfakcjonujący.

#ZajmijStanowisko w PKO Banku Polskim:

Joanna Kornaga
Ekspert w PKO Banku Polskim