Dzień dobry w pracy! Rozwój napędzany technologią – posłuchaj podcastu

Dowiedz się, jakie perspektywy i możliwości zawodowe czekają na Ciebie w PKO Banku Polskim. Pracownicy banku mówią o swoich zadaniach i wyzwaniach w obszarze technologicznym, jak również o atmosferze w pracy, ścieżce kariery czy benefitach.
około min czytania

Jak wygląda technologicznie zaawansowany bank od wewnątrz? O tym opowiedzieli w podcaście z cyklu „Dzień dobry w pracy!” przedstawiciele Departamentu Inicjatyw Informatycznych i Testów, Departamentu Usług Cyfrowych oraz Departamentu Ryzyka Kredytowego Klienta Rynku Korporacyjnego w PKO Banku Polskim.

Lubię to, co robię!

Anna Wróblewska, jedna z bohaterek podcastu, pracuje w Biurze Analiz i Inicjatyw Informatycznych. Jest analitykiem biznesowo-systemowym i kierownikiem projektów w kwestiach IT. Zajmuje się analizowaniem rozwiązań od strony systemów informatycznych i komunikacji pomiędzy nimi na bazie wymagań dostarczonych przez biznes. Jako kierownik projektów koordynuje pracę w jednostkach IT, dostawców zewnętrznych, budżetu projektu oraz harmonogramu.

Przyszłam do PKO Banku Polskiego na staż w 2013 roku. Rok później dostałam umowę o pracę i rozwijałam się w różnych obszarach analizy, między innymi w Zespole Innowacji Technologicznych. Obecnie jestem w Zespole Inicjatyw Bankowości Detalicznej. Polecam pracę w naszym Biurze właśnie ze względu na możliwość „przełączania się” pomiędzy jednostkami i uczenia się wciąż nowych rzeczy – zachęca Anna Wróblewska.

Dlaczego Ania wzięła udział w podcaście? Chętnie angażuje się w nowe wyzwania, dlatego zgodziła się opowiedzieć o swojej pracy w nietypowej, nowoczesnej formule.

Myślę, że najlepiej pracę w danej firmie przedstawi osoba, która w niej… pracuje. Lubię to, co robię i chciałam się tym podzielić. Mam nadzieję, że w ten sposób zachęcę kilka osób do kandydowania – mówi z uśmiechem. – Cenię sobie atmosferę w banku, poznałam tu ludzi, z którymi przyjaźnię się prywatnie. Znajduję również czas na realizację mojej pozazawodowej pasji, jaką jest trening siłowy i kształtowanie sylwetki – dodaje Ania. 

Dołącz do zaawansowanego technologicznie banku

PKO Bank Polski od kilku lat z sukcesem realizuje strategię transformacji cyfrowej. Obejmuje ona zarówno usługi dla klientów, jak i procesy wewnętrzne. Cyfrowa bankowość rozwija się szczególnie mocno na urządzeniach mobilnych z wykorzystaniem przez klientów aplikacji IKO, która bije kolejne rekordy popularności i aktywnego używania. Bank tworzy i rozwija innowacyjne rozwiązania wykorzystując m.in. sztuczną inteligencję czy usługi chmurowe. Transformację wspierają rozwiązania budowane we współpracy ze środowiskiem technologicznych startupów, zaawansowana analityka danych, a także zmiana kultury organizacyjnej i metod pracy na nowy model Agile.

Bank stale poszukuje osób do pracy w obszarze technologicznym, m.in. analityków, programistów, administratorów IT, ekspertów Big Data i Data Science. Wszystkie oferty pracy można znaleźć na stronie Kariera.

Podcast jest dostępny również na Spotify.

Joanna Kornaga
ekspert w PKO Banku Polskim