Dzień dobry w pracy! #StażNaDzieńDobry – posłuchaj podcastu

Od czegoś trzeba zacząć! Na staż warto wybrać ofertę, która daje realne możliwości rozwoju – taką jak #StażNaDzieńDobry w PKO Banku Polskim. Przedstawiciele kilku departamentów mówią o początkach swojej drogi zawodowej w banku. Ich historie inspirują do działania.
około min czytania

W podcaście z cyklu „Dzień dobry w pracy!” osoby pracujące w PKO Banku Polskim w obszarach HR, IT oraz UX opowiedziały o tym, jak trafiły na staż, o wyzwaniach, obowiązkach i zadaniach na start, wsparciu mentora, klimacie w zespole, a także planach na przyszłość.

Staż w banku? Warto spróbować!

Paulina Bednarek od 2,5 roku pracuje w Zespole Projektowania Cyfrowego Doświadczenia Użytkownika w Departamencie Usług Cyfrowych. Zaczynała od stażu, potem przeszła ścieżkę od młodszego specjalisty do specjalisty.

Wzięłam udział w podcaście, aby zachęcić młode osoby specjalizujące się w różnych obszarach do spróbowania swoich sił w banku. Jestem najlepszym przykładem tego, że środowisko finansowe potrzebuje również... humanistów. Kończę właśnie filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W zespole UX Writing zajmuję się projektowaniem, pisaniem i upraszczaniem treści do naszego serwisu internetowego iPKO, aplikacji mobilnej IKO oraz dla asystenta głosowego. Bardzo lubię swoją pracę, która czasem jest u nas nazywana pracą poety w IT. Wszystko, co piszę, musi być krótkie, zrozumiałe, idealnie dopasowane do kontekstu – mówi Paulina Bednarek. – W podcaście chciałam też przedstawić „zaplecze” pracy w UX. W naszym teamie panuje świetna atmosfera; nie jesteśmy typowymi bankowcami pod krawatem – dodaje z uśmiechem.

Rozwiń skrzydła w PKO Banku Polskim

W całorocznym programie #StażNaDzieńDobry można wybrać jedną z pięciu tematycznych ścieżek kariery związanych m.in. z IT, Analityką Danych, Cyberbezpieczeństwem, Wsparciem Biznesu lub Sprzedażą. Zróżnicowana oferta oraz duża skala działania banku umożliwiają stażystom sprawdzenie się w wielu interdyscyplinarnych zespołach projektowych oraz udział w interesujących przedsięwzięciach. Każdy stażysta zdobywa praktyczne doświadczenie i ma wsparcie od dedykowanego opiekuna-mentora.

Staże w PKO Banku Polskim są płatne i trwają maksymalnie 6 miesięcy. Osoby zaangażowane, z dobrymi wynikami mają szansę na kontynuowanie współpracy i zatrudnienie.

Wszystkie oferty pracy i staży można znaleźć na stronie Kariera.

Podcast jest dostępny również na Spotify.

Joanna Kornaga
ekspert w PKO Banku Polskim