Dzień Edukacji Finansowej - zapraszamy do udziału w wydarzeniu

Już dziś zapraszamy na warsztaty i wykłady dotyczące zagadnień związanych z inwestowaniem, ale także szerzej – z zarządzaniem finansami osobistymi, kształtowaniem postaw przedsiębiorczych, czy cyberbezpieczeństwem.
około min czytania

Uwagę poświęcimy również zagadnieniom związanym z psychologią inwestowania, a także problematyce podejmowania rozmów z młodzieżą i dziećmi o finansach.  

Ważnym elementem tegorocznej agendy będzie debata ekspercka pt. „Rola i perspektywy edukacji finansowej w dobie recesji”. W części ogólnej wydarzenia odbędzie się także wystąpienie Przedstawicieli Rady Edukacji Finansowej nt. Krajowej Strategii Edukacji Finansowej połączone z prezentacją raportu „Znajomość zagadnień finansowych w Polsce – znaczenie, dane i oferta edukacyjna”. W programie nie zabraknie także informacji o licznych projektach z zakresu edukacji ekonomicznej.

15 listopada zapraszamy do stacjonarnego udziału w wydarzeniu lub do słuchania transmisji online. Szczegółowa agenda wydarzenia oraz rejestracja dostępna jest na stronie organizatora. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Program Dnia Edukacji Finansowej podzielony jest na trzy moduły:

  • jak świadomie inwestować na giełdzie (dla początkujących i przyszłych inwestorów),
  • jak edukować o finansach dzieci i młodzież (dla nauczycieli przedmiotów ekonomicznych i rodziców dzieci w wieku szkolnym),
  • jak bezpiecznie prowadzić finanse osobiste i oszczędzać na emeryturę (dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje pieniądze).

Szczególnie zapraszamy na wykłady Emila Łobodzińskiego – CFA, doradcy inwestycyjnego w BM PKO Banku Polskiego oraz Pawła Małmygi, analityka technicznego w BM PKO Banku Polskiego, które odbędą się w godzinach:

  • 10:30-11:45 - Emil Łobodziński weźmie udział w debacie „Rola i perspektywy edukacji finansowej w dobie recesji",
  • 13:20-14:05 - wykład Emila Łobodzińskiego na temat „Psychologia inwestora – klucz do sukcesu”, - Moduł dla początkujących i przyszłych inwestorów,
  • 15:50 – 16:35 - wykład Pawła Małmygi – „W akcje, w obligacje, czy pod materac? Jak wygodnie oszczędzać na emeryturę?”- Moduł dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje finanse.

Dzień Edukacji Finansowej organizowany jest od 2021 roku. Pierwsza edycja odbyła się online, a udział w niej wzięło przeszło 700 słuchaczy z całej Polski. Program DEF jest bogaty i merytoryczny dzięki współpracy instytucji publicznych, instytucji rynku kapitałowego, spółek giełdowych, biur i domów maklerskich, uczelni ekonomicznych, blogerów finansowych oraz organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką ekonomii i finansów.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego a organizatorem Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych.

Edyta Skorupska
Ekspert w PKO Banku Polskim