#DzieńKobiet. Mammobus w Gorzowie Wlkp. i Stargardzie przy placówkach PKO Banku Polskiego

PKO Ubezpieczenia wspólnie z PKO Bankiem Polskim podejmują liczne inicjatywy służące szerzeniu postaw prozdrowotnych i propagowaniu profilaktyki nowotworowej. W rywalizacji mikroregionów sieci dystrybucji banku, która dotyczyła sprzedaży ubezpieczenia OnkoPlan, pierwsze miejsca zajęły regiony wrocławski, krakowski i szczeciński.
około min czytania

Region wrocławski obronił zeszłoroczny tytuł lidera sprzedaży ubezpieczeń onkologicznych. Czek o wartości 30 000 zł został przekazany na ręce prezesa Fundacji Onkologika – Pawła Zawadzkiego i dyrektora Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii – prof. Adama Maciejczyka. Z nagrody zostanie sfinansowany pilotażowy program domowej diagnostyki kobiet powyżej 45 roku życia pod kątem wczesnego wykrywania raka szyjki macicy.

Region szczeciński i krakowski otrzymały możliwość kontynuacji akcji profilaktyki nowotworowej poprzez organizację badań mammograficznych w mammobusach, które zostaną ustawione przy bankowych oddziałach. W regionie szczecińskim mammobus pojawi się 8 marca, czyli w Dzień Kobiet. Mobilna pracownia mammograficzna stanie przy Oddziale 1 w Stargardzie. Natomiast 21 marca mammobus gościć będzie przy Oddziale 1 w Gorzowie Wlkp.

Na badania profilaktyczne zaprosiliśmy nie tylko klientki i doradczynie z naszego oddziału, ale także pracownice Urzędu Miasta. Zależy nam na tym, aby kobiety pamiętały o profilaktyce i wykonywały badania. Im wcześniej nowotwór zostanie wykryty, tym większa szansa na wyzdrowienie. Oczywiście dodatkowo, warto też mieć dobre ubezpieczenie, takie jak na przykład OnkoPlan, które zapewnia szeroki zakres świadczeń w razie choroby onkologicznej  –  mówi Joanna Ozorkiewicz, dyrektor Oddziału 1 w Gorzowie Wielkopolskim.

Badaniom w mammobusach towarzyszyć będą akcje uświadamiające na temat znaczenia badań profilaktycznych. W Gorzowie Wlkp. taką akcję prowadzić będzie m.in. Gorzowskie Stowarzyszenie Amazonek.

OnkoPlan jest bardzo dobrym ubezpieczeniem. Owszem, jego sprzedaż wymaga rozmowy o ewentualnej chorobie, a to nie jest łatwe. Czasami najlepszym argumentem są przykłady z życia. Inna rzecz, że klienci dzielą się swoimi historiami, tym na przykład, że gdyby nie OnkoPlan, leczenie byłoby dużo trudniejsze i co tu kryć, także obciążające finansowo – mówi Dorota Mociak-Kozica, Dyrektor Oddziału 1 w Stargardzie. Nie zapomnę klientki, która dzięki ubezpieczeniu OnkoPlan mogła błyskawicznie podjąć leczenie za granicą, ale najważniejsze było dla niej to, że otrzymała pieniądze, które mogła przeznaczyć między innymi na pomoc psychologiczną – dodaje Dorota Mociak-Kozica.

OnkoPlan zapewnia wsparcie finansowe oraz pomoc w razie zachorowania na nowotwór, na każdym etapie leczenia. Klienci otrzymują możliwość weryfikacji diagnozy, tzw. drugą opinię medyczną, a także pokrycie kosztów leczenia za granicą do 1 mln euro w wybranych wariantach ochrony.

PKO jest na ostatnim etapie przygotowań do uruchomienia nowego ubezpieczenia na życie. Klienci będą mogli dopasować ochronę do swoich potrzeb. To ubezpieczenie nie tylko zapewni pomoc bliskim w razie śmierci osoby ubezpieczonej, ale w wybranych pakietach ochrony, może być realnym wsparciem w razie choroby ubezpieczonego. Będzie to kolejny krok w naszym zaangażowaniu w ochronę życia i zdrowia –  mówi Anna Jankowska, Dyrektor ds. Wsparcia Regionalnego, PKO Ubezpieczenia.

Gratulujemy zwycięskim mikroregionom. Każde sprzedane ubezpieczenie oznacza, że w przypadku choroby konkretni ludzie mogą liczyć na konkretne wsparcie. A to jest bezcenne, podobnie jak poczucie bezpieczeństwa.