Hack4Lem – twórcza burza otwartych umysłów!

Wyjątkowy hackathon, święto zarówno technologii i literatury. Już w najbliższy weekend 18-20 czerwca odbędzie się Hack4Lem. Podczas wydarzenia setki specjalistów wprowadzą w życie rozwiązania zmieniające przyszłość bankowości oraz zwalczające cyberprzemoc. Już teraz możesz dołączyć do wirtualnego wydarzenia, które daje realną szansę na zmianę przyszłości!
około min czytania

Przed nami niezwykła podróż do cyfrowego świata. Hack4Lem- to święto wszystkich programistów, użytkowników technologii, ale także element obchodów urodzin wielkiego Stanisława Lema, który apelował o edukację cyfrową.

Tak jak niegdyś Lem przewidywał przyszłość, tak i my wspólnie pobawimy się w przewidywanie tego, co nas czeka, jeśli chodzi o banki przyszłości – zapowiada Radosław Janusz, Dyrektor Biura Rozwoju Chmurowych Usług Cyfrowych i Usług Dodanych PKO Banku Polskiego.

W trakcie wydarzenia uczestnicy będą projektować rozwiązania związane z technologiami,blockchain, IoT, inteligentnego doradztwa czy też usprawniające codzienną bankowość dla wszystkich grup wiekowych, a następnie będą prezentować efekty swojej pracy.

– Będzie można popracować nad rozwiązaniem, które ma szanse zostać wdrożone i zaoferowane ponad 10 milionom klientów PKO Banku Polskiego. Będziecie mogli skorzystać z takich narzędzi jak sandbox, sztuczna inteligencja czy big data i poprzez wykonywanie tych narzędzi wspólnie będziemy pracować nad produktami jutra dla naszych klientów – zachęca Piotr Helbich, Dyrektor Formacji Otwartej Bankowości PKO Banku Polskiego.

Każdy biorący udział w hackathonie może liczyć na wsparcie specjalistów, dostępnych przez cały czas trwania wydarzenia. Mentorzy pomogą nie tylko od strony technicznej, ale także posłużą radą w kwestii sposobów wdrażania pomysłów w poszczególnych zadaniach.

Podczas hackathonu będzie można poznać naszych mentorów. Można zadawać im pytania z dziedziny bankowości, ale też doprecyzowujące zadanie, które właśnie tworzymy. Będzie można wybrać spośród wielu technologii i obszarów tematycznych. Mogą to być zagadnienia związane z edukacją cyfrową naszych klientów, inteligentnym doradztwem finansowym, czy integracją z urządzeniami IoT czy smarthome tak, aby bankowość była prawie niezauważalna w przyszłości – opowiada Grzegorz Pawlicki, Dyrektor Biura Innowacji PKO Banku Polskiego.

Hack4Lem.

Hackathon to przede wszystkim okazja do spotkania kreatywnych i pełnych zapału ludzi, którzy równolegle mierzą się z tym samym zadaniem. Każdy z uczestników może inaczej interpretować to zadanie natomiast łączy ich jeden cel. Tym celem jest stworzenie rozwiązań, które mogą zmienić bankowość jutra – podkreśla Gabriela Krajewska, Specjalista w Biurze Innowacji PKO Banku Polskiego. Czasy zmieniają się w zawrotnym tempie, a technologia wciąż się rozwija. Teraz możemy przyczynić się do stworzenia banku przyszłości.

Jeszcze kilka lat temu wydawało nam się, że bankowość nie może istnieć bez plastikowych kart płatniczych. Dziś płacimy zegarkiem czy smartfonem, a w internecie nie potrzebujemy wpisywać 16-cyfrowego numeru karty, bo mamy krótki kod BLIK. Szukamy świeżych niestandardowych pomysłów, jak może wyglądać bankowość i płatności – inspiruje Tomasz Owoc, Ekspert w Departamencie Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego.

Udział w wydarzeniu jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UXowców, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy socjologów. Burza mózgów oraz wspólna kreatywność może zaprowadzić do wyjątkowych pomysłów! Aby uczestniczyć w webinarach przygotowanych przez mentorów PKO Banku Polskiego wystarczy zarejestrować się tutaj: https://eventory.cc/event/hack4lem

Oczywiście technologia jest ważna, ale moim zdaniem, najważniejszym czynnikiem sukcesu w tego typu projektach jest grupa ludzi o otwartych głowach, którzy potrafią spojrzeć na różne problemy szeroko, kompleksowo i empatycznie, tak żeby rozwiązanie, które przygotują dla klienta były faktycznie użyteczne i sprawdzalne w codzienności – zwraca uwagę Kamil Konikiewicz, Dyrektor Biura Rozwoju Sztucznej Inteligencji PKO Banku Polskiego.

Wydarzenie jest darmowe i dostępne online, a łączna pula nagród to 150 tys. zł. Więcej informacji na stronie wydarzenia, a także na Facebooku, Twitterze oraz LinkedIn.

Współorganizatorami wydarzenia są PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.