Zapraszamy na koncert z cyklu Solidarni z Ukrainą w Chrzęsnem. To już jutro!

Muzyka, zabawa i pomaganie to wszystko łączą koncerty z cyku Solidarni z Ukrainą. Tym razem na wydarzenie 19 sierpnia zaprasza Chrzęsne w powiecie wołomińskim na Mazowszu. Inicjatywę wspiera Fundacja PKO Banku Polskiego.
około min czytania

Na scenie przy Pałacu w Chrzęsnem wystąpią muzycy w Polski, m.in. Anna Bystroń-Jajkiewicz, Krzysia Górniak Trio oraz artyści z Ukrainy. Wielu z nich mieszka właśnie w powiecie wołomińskim. Koncert będzie okazją do poznania ich twórczości oraz udziału w zbiórce na rzecz Ukrainy, organizowanej przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Artystyczny rekonesans dopełnią oferta regionalnych przysmaków, prezentacja dorobku lokalnych twórców a także mnóstwo atrakcji dla dzieci. Wszystko rozpocznie się o godzinie 16:00. Koncert będzie także okazją do podziękowania mieszkańcom powiatu i pobliskich miejscowości  za okazane obywatelom Ukrainy zrozumienie i wsparcie.

PKO Bank Polski wraz ze swoją Fundacją od pierwszych chwil inwazji na Ukrainie włączył się w działania pomocowe. Bank wprowadził szereg udogodnień w ofercie dla obywateli Ukrainy, a bankowi wolontariusze w całym kraju pomagali przybywającym do Polski Ukraińcom, m.in. organizując transport, noclegi czy ułatwiając znalezienie pracy. Do tej pory wspierają szereg zbiórek rzeczowych, m.in. żywności, leków, zabawek czy odzieży.

Kilka dni temu, Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła Centrum Edukacji, które przekazało artykuły potrzebne wojsku oraz ośrodkowi dla dzieci. Do Jednostki Wojskowej w Jaworowie trafiły środki medyczne, m.in. apteczki, maski tlenowe, bandaże, opaski uciskowe czy przyrządy do przetaczania krwi. Podopieczni Ośrodka dla dzieci w Busku otrzymali akcesoria edukacyjno-rekreacyjne, m.in. kredki, bloki rysunkowe, książeczki, plastelina, czy piłki.

Ewa Maciejewska
PKO Bank Polski