Myślisz o karierze w finansach? Sprawdź możliwości!

Ponad 100 rozmów z młodymi ludźmi, którzy chcą budować swoją ścieżkę kariery w finansach odbyli eksperci PKO Banku Polskiego podczas jesiennych Absolvent Talent Days w Krakowie. Studenci i absolwenci uczelni interesowali się m.in. przebiegiem procesu rekrutacji, udziałem w Akademiach Stażowych oraz możliwością podjęcia pracy w największym polskim banku. Ciekawa okazała się także, po raz pierwszy zaprezentowana na targach pracy, oferta dla marzących o własnym biznesie – możliwość współpracy agencyjnej z PKO Bankiem Polskim.
około min czytania

Udział w targach pracy to jeden ze sprawdzonych sposobów na lepsze poznanie potencjalnego pracodawcy i oferowanych przez niego warunków zatrudnienia czy stażu. 6 listopada podczas Absolvent Talent Days w Centrum Konferencyjnym ICE w Krakowie studenci i absolwenci mieli wyjątkową okazję osobiście porozmawiać z ekspertami HR oraz działu sprzedaży PKO Banku Polskiego.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odbyliśmy ponad sto rozmów ze studentami i absolwentami, którzy chcieliby rozpocząć swoją karierę w bankowości. Pytania najczęściej dotyczyły przyszłych zadań oraz procesu rekrutacji – mówi Dawid Pawłowski z Departamentu Zarządzania Personelem i Efektywnością.

A może praca w oddziale

Wielu młodych ludzi pytało nie tylko o staże, ale także o możliwości podjęcia stałej pracy w Banku. Aleksandra Peiker, kierownik zespołu obsługi klienta w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Krakowie, uczestniczyła w targach, gdyż jej oddział poszukuje doradców klienta indywidualnego. – To było dla mnie ciekawe doświadczenie. Spotkałam wielu młodych, otwartych ludzi, dla których praca w oddziale jest interesującą możliwością rozwoju zawodowego – mówi.

Karol, student III roku finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie już po raz drugi uczestniczył w targach pracy, ale pierwszy raz miał okazję porozmawiać z ekspertem potencjalnego pracodawcy. Zainteresowała mnie oferta stażu w ramach programu Akademii Profesjonalnego Doradcy w jednym z oddziałów w Krakowie. Elastyczne godziny pracy, wynagrodzenie i możliwość zatrudnienia na umowę zlecenie przekonały mnie, że warto podjąć próbę i złożyć swoją aplikację – dodaje.

Oferta dla przedsiębiorczych

Targi pracy w Krakowie były też pierwszymi, na których PKO Bank Polski przedstawił ofertę współpracy agencyjnej. Wspieramy przedsiębiorcze osoby, które już prowadzą własny biznes lub myślą o jego założeniu i poszukują branży, w której chcą się rozwijać. To właśnie do nich kierujemy naszą ofertę. Własna agencja, ale pod cieszącą się zaufaniem i rozpoznawalną w całej Polsce marką PKO Banku Polskiego, to niezależność zawodowa, a z drugiej strony duże udogodnienie szczególnie na początku prowadzenia własnego biznesu – podkreśla Anna Wiśniewska-Sobaś, menedżer  Biura Sprzedaży Sieci Agencyjnej PKO Banku Polskiego w Krakowie.

Poza możliwością rozmowy z bankowymi ekspertami, na gości odwiedzający bankowe stoisko czekało wiele atrakcji w tym: bankowe gadżety oraz możliwość udziału w grze, dzięki której (w formie zabawy) mogli sprawdzić, na ile struktury bankowe są środowiskiem, w którym by się odnaleźli.

Targowa jesień

Tej jesieni eksperci naszego Banku spotkali się już ze studentami i absolwentami podczas targów pracy w Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Ciekawa oferta skierowana do kandydatów oraz marka PKO Banku Polskiego zachęcają do odwiedzenia naszego stoiska. Na przykład w Poznaniu kilkadziesiąt osób zainteresowanych pracą lub stażem w Banku zgłosiło się do naszych ekspertów ze szczegółowymi pytania dotyczącymi oferty zatrudnienia.–  Poznań to bardzo trudny rynek w pozyskiwaniu pracowników. Niskie bezrobocie, szeroka oferta pracodawców, powoduje że firmy coraz wcześniej myślą o poszukiwaniu najlepszych kandydatów. W związku z tym podczas Dni Kariery AIESEC w Poznaniu nie mogło zabraknąć również naszych ekspertów. Cieszymy się, że nasza oferta okazała się ciekawa dla tak wielu młodych ludzi – podkreśla Dawid Pawłowski.

Zapraszamy na spotkania z naszym ekspertami! 

  • 14 listopada – w Szczecinie, Targi Pracy na Uniwersytecie Szczecińskim
  • 15 listopada – w Warszawie, warsztat na SGH „Adekwatność kapitałowa,      efektywność operacyjna w PKO Banku Polskim"
  • 24-25 listopada – w Warszawie, Hack Yeah

Sprawdźcie, kogo szukamy na www.pkobp.pl/kariera 

Lidia Sosnowska
Ekspert PKO Banku Polskiego