Nagroda „Budowa Roku 2019” dla PKO Rotundy

PKO Rotunda otrzymała nagrodę „Budowa Roku 2019” w kategorii „obiekty biurowe” w konkursie, którego organizatorem jest Polski Związek Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Celem konkursu jest wyłonienie obiektów budowlanych, które wyróżniają się wynikami realizacyjnymi.
około min czytania

To kolejna nagroda dla PKO Rotundy, która zwyciężyła w konkursie „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa” w kategorii „Realizacja Roku – Budownictwo Kubaturowe”.  Została też uznana za najlepszy obiekt publiczny w konkursie Property Design Awards 2020, w kategorii „Bryła – obiekty publiczne”.

Po kompleksowej rewitalizacji Rotunda wróciła na mapę Warszawy w listopadzie 2019 r. Rotunda jest jednym z symboli Warszawy i popularnym miejscem spotkań. Nowy obiekt jest również wyjątkowy pod względem swojej funkcji, gdyż łączy działalność nowoczesnego oddziału bankowego z nowo powstałą Strefą spotkań i kawiarnią, dostępną dla mieszkańców i turystów.