PKO Bank Polski partnerem tytularnym Akademii KTS Weszło

Bank został partnerem Akademii KTS Weszło, która zapewnia wsparcie dzieciom i dba, żeby rozwijały się sportowo, edukacyjnie i emocjonalnie bez względu na to, w jakiej sytuacji dzisiaj się znajdują.
około min czytania

Akademia nastawiona jest na rekrutację dzieci z ubogich domów, objętych opieką placówek społecznych lub z różnych przyczyn nie mogących korzystać z komercyjnych podmiotów sportowych. Zapewnia dzieciom dostęp do zajęć sportowych z wykwalifikowaną kadrą trenerską w zadbanej i nowoczesnej infrastrukturze

PKO Bank Polski mocno angażuje się w projekty sportowe i edukacyjne. Partnerstwo tytularne Akademii KTS Weszło jest wyjątkowe, bo łączy wartości, które są nam bliskie. Jest to miejsce, gdzie dzieci mogą rozwijać się nie tylko sportowo, ale też intelektualnie, emocjonalnie i społecznie bez względu na to, w jakiej sytuacji dzisiaj się znajdują. Cieszymy się, że możemy być częścią tak wartościowego przedsięwzięcia – mówi   Robert Lubański, dyrektor Departamentu Zarządzania Marką i CSR w PKO Banku Polskim.

Dzięki zaangażowaniu banku akademia zyskuje nowe możliwości finansowe oraz sportowe  - zarówno pod względem sprzętu, jak i organizacyjnym.

Dzięki tej współpracy będziemy mieli większe możliwości zarówno sportowe, jak i finansowe, będziemy mogli zapewniać dzieciakom więcej możliwości zarówno sprzętowych, jak i organizacyjnych. Będzie rósł poziom akademii pod każdym względem co pozwoli nam pomóc coraz większej liczbie dzieci. Wzrosną także możliwości rekrutacyjne naszej akademii, co poniekąd jest dla nas wartością pryncypialną. Chcielibyśmy wyjść z pomocą do jak największej liczby odbiorców – mówi Przemysław Bella – dyrektor Akademii KTS Weszło.

Akademia KTS Weszło funkcjonuję od września 2022 r. na terenach warszawskiej Białołęki, a już od stycznia br. zajęcia będą odbywać się również na Wawrze. Obecnie organizatorzy w planach mają przygotowanie odpowiednika akcji „Lato w Mieście”, czyli „Zima w mieście”. Oficjalnie w tym roku, na Białołęce zajęcia rozpoczną się 9 stycznia, a na Wawrze 15 stycznia. 

Akademia otwarta jest na dzieci w każdym wieku, a udział dzieci w zajęciach jest darmowy, trenerami w niej są zawodnicy klubu KTS Weszło.

Dzięki zaangażowaniu banku akademia zyskuje nowe możliwości finansowe oraz sportowe  - zarówno pod względem sprzętu, jak i organizacyjnym.

Bank od kilku lat wspiera piłkę nożną w Polsce. W sezonie 2018/19 PKO Banki Polski został Oficjalnym Bankiem Ekstraklasy. Rok później został partnerem tytularnym i jest nim do dzisiaj. Wiodącym celem tej współpracy jest pomoc w rozwoju ligi i młodych piłkarskich talentów w Polsce. Bank wprowadził program partnerski polegający na zaangażowaniu klubów w promocję produktów banku za odpowiednią prowizję. Środki te mogą być przeznaczane na rozbudowę infrastruktury, kształcenie młodych piłkarskich talentów, innowacje sportowe czy na inne działania prorozwojowe w klubach. Od 2022 r.  kibice i jednocześnie klienci Banku, mogą teraz zakupić w serwisie internetowym iPKO bilety na wybrane mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy.