PKO Bank Polski wśród najatrakcyjniejszych pracodawców

W rankingu Universum Poland po raz kolejny PKO Bank Polski znalazł się w gronie Top 10 najatrakcyjniejszych pracodawców. Innowacje technologiczne, bogaty pakiet świadczeń dla pracowników i działania zgodne z etyką to główne atrybuty Banku, na które studenci szczególnie zwracają uwagę.
około min czytania

PKO Bank Polski utrzymuje wysoką pozycję w rankingach atrakcyjnych pracodawców Universum – w tegorocznej edycji w kategoriach biznes i prawo znalazł się wśród takich gigantów technologicznych jak Google i Microsoft. To m.in. wpływ innowacyjnych rozwiązań wdrażanych przez Bank, takich jak największe pod względem skali zastosowanie technologii blockchain w Europie czy aplikacja mobilna IKO, która zbiera od użytkowników najlepsze oceny.

Bardzo nas cieszą wysokie pozycje w rankingu Universum, bo powstaje on w oparciu o opinie studentów na temat rynku pracy  – mówi Katarzyna Świątek, menedżer Zespołu Doświadczeń Kandydata w PKO Banku Polskim. – Naszą mocną stroną są bez wątpienia staże dedykowane studentom i młodym absolwentom. W ramach Akademii Stażowych PKO Banku Polskiego zapraszamy do udziału w Akademiach: IT, Analityka Danych, Wsparcia Biznesu, Profesjonalnego Doradcy czy Cyberbezpieczeństwa. Zauważamy, że atrakcyjne warunki zatrudnienia odpowiadające na oczekiwania pokolenia Y czy Z takie jak możliwości udziału w różnorodnych i innowacyjnych projektach sprawiają, że przedstawiciele najmłodszych pokoleń na rynku pracy swoją karierę zawodową chętnie budują w zespołach naszego banku.

Duży wpływ na wybór przyszłego pracodawcy przez studentów mają stabilne warunki zatrudnienia. Bank zapewnia nie tylko możliwości rozwoju kariery zawodowej oraz szeroki katalog szkoleń, ale też atrakcyjne wynagrodzenie. Dodatkowo gwarantuje pracownikom rozbudowany system świadczeń pozapłacowych. Wśród nich jest dodatkowa opieka medyczna, możliwość korzystania z platformy MyBenefit, w ramach której każdy pracownik samodzielnie dysponuje przyznanymi mu środkami z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, czy Pracowniczy Program Emerytalny. Przyszłych pracowników przyciąga również przyjazna atmosfera. Bank tworzy środowisko pracy sprzyjające rozwojowi pozazawodowych pasji. W ramach programu „PKO po godzinach”, wspiera pracownicze inicjatywy sportowe, kulturalne, rekreacyjne, a jednocześnie promuje działania charytatywne.

Doroczne badanie Talent Survey firmy doradczej Universum, specjalizującej się w employer brandingu, jest jednym z największych na świecie. Dotyczy preferencji i celów zawodowych, kariery oraz branży, w jakiej ankietowani chcieliby pracować. W tegorocznej polskiej edycji udział wzięło ponad 17,5 tys. studentów z 71 polskich uczelni wyższych, studiujących na 112 kierunkach. Oceniali oni pracodawców z obszarów m.in. biznes, inżynieria, IT, kierunki humanistyczne, kierunki ścisłe, prawo, zdrowie i medycyna. 

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim