PKO Bank Polski wyróżniony tytułem: MECENAS ŁÓDZKIEJ KULTURY 2023

Podczas inauguracji sezonu kulturalnego w Łodzi PKO Bank Polski został wyróżniony tytułem: MECANAS ŁÓDZKIEJ KULTURY 2023. Laudację wygłosiła Aneta Dalbiak Dyrektor Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Cytujemy w całości jej wstąpienie.
około min czytania

Szanowni Państwo,

mam dzisiaj okazję i przyjemność wyrazić publicznie moją wdzięczność i głębokie uznanie dla PKO Banku Polskiego – mecenasa naszego muzeum, z którym mamy zaszczyt współpracować od 2 lat. To dzięki hojności i zaangażowaniu banku mamy szansę pełniej realizować naszą misję związaną z promocją historii i dziedzictwa Łodzi. Wsparcie banku umożliwia nam organizację wystaw, programów edukacyjnych i wydarzeń kulturalnych, które docierają do szerokiej publiczności i edukują kolejne pokolenia.

Ale bank to nie tylko instytucja finansowa, to przede wszystkim zespół wspaniałych ludzi, którzy podzielają naszą pasję do kultury i dziedzictwa Łodzi.

Spoglądam teraz w stronę Pana Krzysztofa Garbacza dyrektora regionu bankowości detalicznej w Łodzi, któremu chciałabym szczególnie podziękować za jego zaangażowanie i oddanie muzeum. Myślę, że śmiało mogę powiedzieć, że Pan Dyrektor jest także naszym prawdziwym ambasadorem. Potrafi opowiadać o muzeum i o naszym mieście z taką pasją, że jego rozmówcy natychmiast zaczynają pałać chęcią zobaczenia i zwiedzenia miejsc, o których mówi. Czego efektem są wizyty licznych gości, którzy za jego sprawą odwiedzają muzeum i nasze miasto.

To entuzjazm takich ludzi jak Pan dyrektor i jego zespół sprawia, że nasza współpraca z PKO Bankiem Polskim jest wyjątkowa i inspirująca. Myślę, że przed nami jeszcze wiele wspólnych, fascynujących projektów i osiągnięć w przyszłości.