PKO Bank Polski z nominacjami w konkursie Digital Champions 2018

Kapituła konkursu Digital Champions 2018 przyznała PKO Bankowi Polskiemu dwie nominacje w kategorii Cyfrowy Ekosystem za program „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” oraz Cyfrowa Transformacja za Platformę Trudatum.
około min czytania

PKO Bank Polski angażuje się w perspektywiczne projekty, inwestuje w branże przyszłości i współpracuje ze spółkami technologicznymi. W ramach autorskiego programu Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” poszukuje i rozwija innowacyjne rozwiązania z obszaru usług finansowych, oferując m.in. środowisko testowe, wsparcie merytoryczne doświadczonych ekspertów, a nawet finansowe funduszu Venture Capital.

Dzięki zaangażowaniu w rozwój środowiska nowych technologii PKO Bank Polski wyznacza trendy na rynku i nadaje ton dyskusji o przyszłości rodzimej branży finansowej. Dokonał pierwszego w polskiej bankowości pełnego wdrożenia rozwiązania bazującego na blockchainie (platforma Trudatum), które jednocześnie jest największym zastosowaniem tej technologii w europejskim sektorze bankowym.

Bank zaangażował się również w projekt Chmury Krajowej. Spółka o tej nazwie będzie świadczyć kompleksowe usługi przechowywania i przetwarzania danych w modelu subskrypcyjnym.

Konkurs „Digital Champions” jest inicjatywą Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Jego celem jest promowanie najlepszych rozwiązań w obszarze transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, administracji publicznej, organizacji pozarządowych i instytucji edukacyjnych.

Agnieszka Skalska
PKO Bank Polski