PKO Ubezpieczenia organizuje Balance Space – wyjątkowe miejsce spotkań w centrum Warszawy

Już 13 kwietnia, w Rotundzie PKO Banku Polskiego, udostępnimy wyjątkową, weekendową przestrzeń warsztatową. Balance Space to cykl ciekawych wydarzeń, podczas których porozmawiamy o czterech filarach dobrostanu człowieka: emocjach, ciele, aktywności oraz relacjach. Do udziału w naszym autorskim projekcie zaprosiliśmy wyjątkowych ekspertów, którzy pomogą uczestnikom warsztatów odkryć sposoby na osiągniecie równowagi. Poznamy proste techniki pracy z własnymi zasobami, które łączą w sobie naukową rzetelność z czułością i szacunkiem. Ponadto nauczymy się, jak wspierać swoją psychikę poprzez pracę z ciałem i aktywność.
około min czytania

Ruszamy z niezwykłym projektem, który pomoże oswajać tak ważne obszary naszego życia - emocje, aktywność czy relacje z bliskimi i w pracy. Otwieramy przestrzeń dla dorosłych, a także dzieci - chcemy w przystępny sposób przedstawić psychologiczne aspekty naszego życia. Pokazać, jak ważny mają wpływ na samopoczucie, a także na zdrowie. Nie będą to tylko prelekcje specjalistów. Będzie to także praktyczna okazja, aby poćwiczyć te umiejętności, które pomogą nam lepiej zrozumieć siebie, innych ludzi czy świat wokół nas – mówi Ewa Kapacka, Dyrektor Marketingu i PR PKO Ubezpieczeń.

Balance Space jest kontynuacją naszego zaangażowania w projekty ważne społecznie. W ubiegłym roku skupiliśmy się na obszarze emocji dzieci. Wspólnie z fundacją Zaczytani.org stworzyliśmy bajkę, która wspiera edukację emocjonalną najmłodszych. Te dwa projekty bardzo dobrze nas wyrażają. Poprzez edukację czy organizację wspólnej przestrzeni, w której można złapać oddech, chcemy pokazać, jak ważny jest dobrostan każdego człowieka i dlaczego warto o niego dbać już od najmłodszych lat – dodaje Ewa Kapacka

Tematem pierwszych warsztatów Balance Space będą emocje. Przygotowaliśmy dwa dni merytorycznych wystąpień. Sobotę 13 kwietnia dedykujemy dorosłym. Tego dnia swoje warsztaty poprowadzą:

Milena Wojnarowska – psychoterapeutka CBT i nauczycielka mindfullness znana w sieci jako Przystanek Mindfullnes opowie m.in., jak życzliwość i współczucie dla siebie mogą pomóc ukoić trudne emocje oraz czym jest samowspółczucie i dlaczego jest kluczowe w obniżaniu napięcia.

Amanda Staniszewska-Celer – doktorantka psychologii, psychoterapeutka oraz seksuolożka, znana w sieci jako swiat_psychologa nauczy nas m.in. skutecznego zarządzania emocjami w miejscu pracy, aby poprawić efektywność w trudnych sytuacjach zawodowych.

Drugi dzień warsztatów, niedzielę 14 kwietnia, kierujemy głównie do dzieci. Wspólnie z Fundacją Zaczytani.org przeprowadzimy zajęcia z bajkoterapii. Najmłodsi będą mogli posłuchać bajki, którą przeczytają profesjonalni bajkoedukatorzy. Wezmą także udział w zabawach edukacyjnych i skorzystają z dodatkowych atrakcji. Weekend w Balance Space zakończymy warsztatem Karoliny Tuchańskiej-Siermińskiej, psycholożki, psychotraumatolożki oraz fizjoterapeutki, znanej jako Odnova.psycholog, z którą wspólnie poznamy tajniki wewnętrznej równowagi.

Wstęp do Balance Space jest całkowicie bezpłatny. O możliwości udziału w dwudniowym spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń przez Facebooka PKO Ubezpieczeń. Relację z wydarzenia będzie można śledzić w social mediach towarzystwa. Tu znajdą się także informacje o kolejnych spotkaniach z cyklu Balance Space.