#PrezesTeżCzłowiek - Grzegorz Chłopek

Gościem podcastu w ramach projektu „Trampki na giełdzie” był Grzegorz Chłopek, wiceprezesem zarządu PKO TFI, który w rozmowie z młodymi dziennikarzami opowiedział o tym, że nigdy nie jest zbyt wcześnie, by nauczyć się dobrych praktyk finansowych. Posłuchajcie rozmowy, by dowiedzieć się, jakie rady miał dla współczesnych uczniów.
około min czytania

„Trampki na giełdzie” to działający od 2021 roku program edukacyjny dla dzieci i młodzieży, który odczarowuje tematykę finansów i inwestycji. Prowadzony „przez młodych dla młodych”, sięga on po szereg różnorodnych narzędzi — od udziału w konferencjach, przez organizację warsztatów w całej Polsce, po rekomendacje wartościowych książek czy aktywność w social mediach i telewizji.

Z rozmowy dowiecie się:

  • Jakie książki warto przeczytać, jeśli chce się zdobyć wiedzę na temat finansów?
  • W co warto inwestować i dlaczego?
  • Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziecie w podcaście „Trampki na giełdzie”!

Międzypokoleniowe rozmowy o finansach

 Kluczowym elementem projektu jest też idea #PrezesTeżCzłowiek, w

ramach której uczniowie szkół podstawowych i średnich mogą zasięgnąć rady takich mentorów jak eksperci rynku kapitałowego, dyrektorzy, członkowie zarządów, czy prezesi instytucji finansowych.

Odbiorcy programu mogą zdobywać wiedzę również w ramach prowadzonego przez uczniów podcastu. Gościem najnowszego odcinka był wiceprezes Zarządu PKO TFI Grzegorz Chłopek, pieszczotliwie nazwany przez młodych dziennikarzy „Prezesem Grzesiem”.

Swobodna atmosfera nie przeszkodziła im jednak w dyskusji na całkiem poważne tematy! W ciągu niecałych 27 minut grupa omówiła emocje w inwestowaniu, ewolucję człowieka i jego mózgu, dostęp do edukacji finansowej w szkołach oraz… historię starożytnej Mezopotamii. A to zaledwie wierzchołek góry lodowej! Brzmi intrygująco? Zapraszamy do posłuchania rozmowy!