Szymon Midera ze zgodą KNF na powołanie na stanowisko Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Szymona Midery na stanowisko Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego.
około min czytania
Szymon Midera od 26 marca 2024 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu PKO Banku Polskiego kierującego pracami Zarządu spółki.
 
Szymon Midera to doświadczony zarządzający, z silnymi kompetencjami na stanowiskach kierowniczych w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Skuteczny menedżer w spółkach Skarbu Państwa oraz prywatnych, z udokumentowanymi sukcesami.
 
Od 2016 roku założyciel, współwłaściciel i prezes Shumee SA (platforma e-commerce) – jednego z liderów rynku cross-border e-commerce. Członek rad nadzorczych z wieloletnim doświadczeniem w obszarze profesjonalnych standardów ładu korporacyjnego. Ekspert z obszaru bankowości, e-commerce oraz inkubacji i akceleracji start-upów. Panelista i autor wielu publikacji na temat rynku e-commerce oraz platform typu marketplace. Biegacz długodystansowy, pasjonat muzyki i szczęśliwy ojciec czterech córek.
 
Jest absolwentem Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych Uniwersytetu Łódzkiego i Advanced Management Programme w INSEAD w Fontainebleau. Ukończył również Executive MBA Program na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zorganizowany przy współpracy z Towson University oraz Robert H. Smith School of Business.
 
Przez osiem lat, do czerwca 2016 roku, pełnił funkcję Prezesa i Wiceprezesa Zarządu Banku Pocztowego. Wcześniej, przez siedem lat, związany był z mBankiem. Zarządzał m.in. obszarem marketingu, sprzedaży w Internecie oraz rozwoju biznesu. Społecznie pełni funkcję Przewodniczącego Rady ds. Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Łódzkim.
 
Joanna Błaszczyk
Rozwój Grupy Kapitałowej PKO
oraz wyniki finansowe