Weź udział w „Wielkim teście o pomnażaniu pieniędzy”

Sprawdź swoją wiedzę z zakresu finansów w ramach „Wielkiego testu o pomnażaniu pieniędzy”. Telewizyjne show będące elementem obchodów Jubileuszu 30-lecia GPW odbędzie się 17 listopada o godz. 21.00 w TVP 1. Sponsorem wydarzenia jest PKO Bank Polski.
około min czytania

W „Wielkim teście o pomnażaniu pieniędzy” uczestnicy programu oraz widzowie przed telewizorami odpowiedzą na 36 pytań podzielonych na 6 rund. Przygotowują je eksperci z danej dziedziny. Dopełnieniem pytań będą felietony, ciekawostki oraz występy artystyczne. W studiu i przez komunikatory internetowe test rozwiązywać będą w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze. Widzowie mogą też rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smarfony.

Celem najbliższego programu jest popularyzowanie wiedzy o Giełdzie Papierów Wartościowych i rynku kapitałowym, a także działań w zakresie świadomego i odpowiedzialnego inwestowania. Tym razem widzowie będą mierzyć się z tematem finansów.

Przykładowe zagadnienia:

  • Jak inwestować pieniądze, aby przynosiły największy zysk? To pytanie stawiają sobie nie tylko przedsiębiorcy i menadżerowie wielkich firm, ale też przeciętni Polacy, którzy zmartwieni niskim oprocentowaniem bankowych lokat szukają pomysłów na pomnażanie swoich oszczędności.
  • Jak porównać zyskowność i bezpieczeństwo różnych form lokowania pieniędzy, m.in. w obligacje, waluty, złoto, dzieła sztuki, nieruchomości, akcje czy fundusze inwestycyjne.

Wielki tekst

  • „Wielki test o pomnażaniu pieniędzy” należy do cyklu „Wielkie testy” – widowisk telewizyjnych realizowanych od 2008 r., które w formie teleturnieju łączą treści edukacyjne i rozrywkowe.