Wieczór inspiracji z SKO

Po raz pierwszy w historii internetowego SKO w tym samym dniu i o tej samej porze przed ekranami komputerów zebrali się pasjonaci edukacji, nowoczesnych technologii oraz ponadprzeciętnego podejścia do nauczania młodych pokoleń. W ostatni piątek odbyło się wyjątkowe wydarzenie z udziałem nauczycieli-opiekunów SKO, dyrektorów szkół oraz pracowników PKO Banku Polskiego.
około min czytania

Wydarzenie odbyło się online. Jego uczestnicy wysłuchali życzeń, gratulacji i podziękowań ze strony przedstawicieli PKO Banku Polskiego skierowanych do:

  • dyrektorów szkół oraz Nauczycieli-Opiekunów SKO, którzy z dużym zaangażowaniem i wielką pasją realizowali założenia programu SKO – również w czasie pandemii. Szczególnie podkreślono nieszablonowe podejście nauczycieli do przekazywania wiedzy, rozwijanie umiejętności uczniów oraz zmotywowanie dzieci do wzięcia udziału w ogólnopolskim Teście wiedzy SKO, który rozwiązano ponad 60 tys. razy, 
  • pracowników PKO Banku Polskiego, którzy włączają się w działania na rzecz edukacji za stworzenie przestrzeni do zdobywania rzetelnej i fachowej wiedzy na tematy dotyczące szeroko pojętego oszczędzania i przedsiębiorczości.

Wieczór inspiracji z SKO -srodek1 (1).jpgWystąpienia mówców inspiracyjnych oraz film o SKO

Atrakcją spotkania były wystąpienia mówców motywacyjnych Miłosza Brzezińskiego i Szymona Kudły, którzy inspirowali do wprowadzania zmian w życiu. Eksperci opowiedzieli m.in. o tym, w jaki sposób budować własny dobrostan, na czym polegają złudzenia, jakim ulegamy w życiu społecznym. Uczestnicy poznali także sposoby wzmacniania odporności psychicznej, dążenia do celu pomimo przeciwności losu lub barier fizycznych. Otrzymali również odpowiedzi na pytania: dlaczego niektórych kryzys nakręca do działania, a innych paraliżuje, jak przestawić swój sposób myślenia w momencie próby, tak aby wzmocnić optymizm, poczucie mocy i sprawczości, dlaczego warto pomóc sobie, zanim zaczniemy pomagać innym.

W trakcie „Wieczoru inspiracji z SKO” goście obejrzeli film pokazujący wspólne osiągnięcia oraz planowane nowości w programie edukacyjnym Szkolnych Kas Oszczędności.

Spotkanie w ramach „Wieczoru inspiracji z SKO” było doskonałą okazją do podzielenia się wspólnymi sukcesami, np. bardzo dużym zainteresowaniem Testem wiedzy SKO, który sprawdzał wiedzę z różnych obszarów, w tym cyberbezpieczeństwa, finansów, ekologii. Test rozwiązano ponad 60 tys. razy! W filmie zdradziliśmy również projekty, które w najbliższej przyszłości zaproponujemy beneficjentom SKO. Dziękujemy wszystkim gościom za ten wyjątkowy, wspólnie spędzony wieczór. Wierzę, że mądre słowa, które padły podczas spotkania, zostaną z nami na dłużej. Z pewnością będziemy mogli z nich skorzystać zarówno w chwilach radości, jak i w momentach, w których potrzebujemy nadziei, motywacji i inspiracji.  – mówi Małgorzata Kocoń, Dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim.

Wieczór inspiracji z SKO -srodek3 (1).jpg

Pozytywne komentarze uczestników wydarzenia

Goście podczas spotkania na bieżąco opisywali swoje wrażenia na czacie oraz platformie SzkolneBlogi.pl. Podkreślali wyjątkową atmosferę, która przywołała wspomnienia z dorocznych spotkań organizowanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej (przed pandemią), a także motywację do dalszych działań – nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnym.

Aleksandra Andrusiewicz
Starszy specjalista w PKO Banku Polskim