Wymiana dobrych praktyk pomiędzy Kredobankiem a PKO Bankiem Polskim

Zakończyła się wyjątkowa edycja Programu Wymiany Dobrych Praktyk. Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, a także trudną sytuacją w Ukrainie, sześcioro pracowników ukraińskiego banku przez trzy miesiące pracowało w różnych jednostkach PKO Banku Polskiego, by lepiej poznać ich specyfikę działania.
około min czytania

Najlepsze doświadczenia

Cieszę się, że miałam okazję być częścią społeczności PKO Banku Polskiego. Uczestniczyłam w ciekawych wydarzeniach, nauczyłam się wielu nowych rzeczy. Pracowałam w aż pięciu zespołach, co pozwoliło mi spojrzeć na procesy HR z różnych stron. Poznałam też wspaniałych ludzi – mówi Hnativ Nataliia.

Mój pierwszy dzień pracy wyglądał trochę jak mała uroczystość, było dużo uśmiechu i troski o nowego pracownika. Doceniam, że od początku moi koledzy pomagali mi wdrożyć się w zespół. Staż w Departamencie Strategii został starannie zaplanowany i uzupełniony zgodnie z moimi potrzebami i zainteresowaniami. Dzięki harmonogramowi zawsze byłam informowana kiedy, z kim i na jaki temat będę pracować. Pomimo wielu obowiązków koledzy znajdowali dla mnie czas i chętnie odpowiadali na pytania. Zapraszali mnie także na spotkania, szkolenia i wydarzenia rozwojowe – podsumowuje Iryna Atamanenko.

Ogromne podziękowania dla organizatorów oraz koleżanek i kolegów zaangażowanych w przeprowadzenie stażu. Uważam, że to niezwykle cenne doświadczenie umożliwiające zdobycie wiedzy na temat specyfiki pracy w różnych jednostkach banku – dodaje Irena Klimchak

Biznesowa wymiana wiedzy

Dziękuję za możliwość uczestniczenia w życiu PKO Banku Polskiego. Poznałem wiele nowych rzeczy, spodobała mi się kultura prowadzenia biznesu w Polsce, a także podejście do oceny klienta. Cieszę się, że mogłem współpracować z menedżerami Regionalnych Centrów Korporacyjnych. Podczas szkoleń dowiedziałem się między innymi, w jaki sposób tworzą się w banku produkty i jak działają procesy, a także jak dzięki sprintowi sprawić, by produkty były skuteczne i wyjątkowe – mówi Viktor Karpinets.

Dobre praktyki, dobra współpraca

Program Wymiany Dobrych Praktyk jest realizowany od 2013 r. Co roku na kilkumiesięczne staże do PKO Banku Polskiego przyjeżdża grupa pracowników Kredobanku. Celem projektu jest transfer najlepszych praktyk do znajdującej się w grupie kapitałowej banku ukraińskiej spółki, a także podnoszenie kwalifikacji i rozwój zawodowy jej pracowników. Biorą w niej udział najlepsi pracownicy, dla których przyjazd do Polski to wyróżnienie za zaangażowanie i dobre wyniki. Za realizację programu odpowiada Formacja Doświadczeń Pracownika.

Dalsze plany

Współpraca z Kredobankiem jest dla nas niezwykle ważna szczególnie teraz. Chcemy ją rozwijać zarówno w tym roku, jak i w kolejnych latach. Planujemy włączać do staży dedykowane grupy pracowników operacyjnych z wybranych obszarów działania Kredobanku wymagających wzmocnienia kompetencji, ale także w celu poznania organizacji Banku i jego procesów - przedstawicieli wyższej kadry menedżerskiej. Równocześnie będziemy weryfikować możliwość rozszerzenia programów wymiany dobrych praktyk i wiedzy na pracowników z pozostałych spółek Grupy Kapitałowej modelując w ten sposób wspólny rynek pracy w ramach Grupy – mówi Tomasz Górski, dyrektor ds. standaryzacji procesów HR w Grupie Kapitałowej PKO Banku Polskiego.

Uczestnicy programu w 2022 r.:

  1. Iryna Nikolaieva, II Regionalny Oddział Korporacyjny w Warszawie
  2. Tereza Krekoten, Departament Bezpieczeństwa
  3. Hnativ Nataliia, Formacja Doświadczeń Pracownika i Departament Kapitału Pracownika
  4. Irena Klimchak, Biuro Zarządu Banku i Biuro Finansowania Handlu
  5. Viktor Karpinets, II Centralny Regionalny Oddział Korporacyjny w Warszawie i Formacja Bankowości Firm i Przedsiębiorstw
  6. Iryna Atamanenko, Departament Strategii

Dawid Pawłowski
Formacja Doświadczeń Pracownika