Łomżyńskie Anioły Biznesu przyznane! Poznaj laureatów II edycji konkursu dla przedsiębiorców

Najlepsi lokalni biznesmeni wyróżnieni. W piątek rozstrzygnięto plebiscyt „Łomżyńskie Anioły Biznesu”. Wręczono nagrody w ośmiu kategoriach. O prestiżową statuetkę walczyło 57 podmiotów.
około min czytania

Nagroda „Łomżyńskie Anioły Biznesu” jest wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Miasta Łomża i regionu. Naszą intencją jest, aby stała się ona gospodarczą marką ziemi łomżyńskiej. To inicjatywa, która była długo oczekiwana przez środowisko przedsiębiorców, a pierwsza edycja pokazała, że takiego wydarzenia w naszym mieście brakowało. W II edycji nagrodę postanowiliśmy przyznać w dwóch dodatkowych kategoriach, bo w naszej ocenie różnorodność działalności przedsiębiorców wymaga docenienia – mówi Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Miasta Łomża ds. gospodarczych

Podczas pierwszej, ubiegłorocznej edycji konkursu, wyróżniono przedsiębiorców w sześciu kategoriach: Firma Roku, Inwestor Roku, Debiut Roku, Firma z sercem, Pracodawca Jutra oraz Ambasador Ziemi Łomżyńskiej. W tym roku dołączono dwie nowe kategorie: Kobieta Biznesu oraz Super Anioł za całokształt działalności.

Laureaci II edycji Łomżyńskich Aniołów Biznesu

Firma Roku: Edpol Food & Innovation Sp. z o.o.

Inwestor Roku: Sonarol Sp. j. Najda

Debiut Roku: Nemitech Sp. z o.o.

Firma z sercem: Zakłady Spożywcze Bona Sp. z o.o.

Pracodawca Jutra: Ubojnia Zwierząt Robert Rytel

Kobieta Biznesu: Iwona Gosk,dodatkowo przyznano nagrodę specjalną w kategorii Kobieta Biznesu: Dorota Zwierzyńska

Ambasador Ziemi Łomżyńskiej: Monika Żochowska

Super Anioł: Pepees S.A.

Zaangażowanie wielu instytucji w II edycji konkursu potwierdza tylko jak nasza inicjatywa była potrzebna. Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Podlaski Związek Pracodawców. Partnerem konkursu jest m.in. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. No i oczywiście wsparcie finansowe naszego głównego sponsora PKO Banku Polskiego, dzięki któremu gala tego konkursu ma wysoką rangę. Jestem przekonany, że I edycja oraz zainteresowanie II edycją naszego konkursu „Łomżyńskich Aniołów Biznesu” i pokazuje, że Łomża i jej okolica są miejscem przyjaznym do inwestowania i rozwoju przedsiębiorczości ­– dodaje Andrzej Garlicki.

Nagroda jest wyróżnieniem dla przedsiębiorców, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego.

Aleksandra Pietruczuk