Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego nagrodzone statuetką Broker Roku 2022

Broker Roku, najważniejsza nagroda przyznawana przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, po raz szósty z rzędu trafiła do Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego.
około min czytania

Statuetkę wręczono za najwyższy udział lokalnego członka giełdy w obrotach sesyjnych akcjami z Głównego Rynku i NewConnect oraz za najwyższy udział członka giełdy w obrotach sesyjnych obligacjami skarbowymi i nieskarbowymi na rynku regulowanym oraz ASO GPW. W Podsumowaniu Roku Giełdowego 2022 Biuro Maklerskie banku zostało nagrodzone przez GPW także za najwyższy udział lokalnego członka giełdy w obrotach sesyjnych akcjami na Głównym Rynku. Nagrody odebrał Artur Iwański, zastępca dyrektora ds. Klientów Instytucjonalnych w Biurze Maklerskim PKO Banku Polskiego.

Mimo, że miniony rok był trudny, to nasze wyniki są rekordowe, a sukcesy powtarzalne. Jesteśmy największym polskim biurem maklerskim. Systematycznie rozwijamy się, umacniamy wypracowaną pozycję brokera pierwszego wyboru na polskim rynku i zwiększamy udziały we wszystkich segmentach działalności. To niewątpliwie zasługa wszystkich pracowników biura i dzięki ich zaangażowaniu już po raz szósty rzędu zdobyliśmy statuetkę Brokera Roku - mówi Grzegorz Zawada Dyrektor Biura Maklerskiego w PKO Banku Polskim.

Poza dzialalnością na rynku giełdowym krajowym i zagranicznym Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego prowadzi sprzedaż detalicznych polskich obligacji skarbowych. Jest aktywne na rynku IPO oraz SPO, oferuje doradztwo inwestycyjne, prowadzi niemal 148 tys. kont maklerskich. W pierwszym kwartale tego roku osiągnęło największy w swojej historii udział w rynku na poziomie 10,16 proc. i pod tym względem jest liderem wśród polskich brokerów, a zestawieniu ogólnym znajduje się na 2. miejscu. Biuro ma też obecnie największą liczbę spółek poddawanych analizie, jest ich 127.

W 2022 roku Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego osiągnęło rekordowe przychody przy bardzo wymagającym rynku i otoczeniu. Była to m.in. zasługa transakcji ABB, SPO i obligacji korporacyjnych. Pozytywnie zaskoczyła też sprzedaż obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa.

Za miniony rok Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego było też wyróżnione przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet” nagrodą Byki i Niedźwiedzie dla najmocniejszego polskiego pośrednika na rynku akcji.

W tym roku Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego będzie w dalszym ciągu pracować nad poszerzeniem swojej oferty i jej jakością. W planach jest dalszy rozwój usług doradztwa inwestycyjnego dla klientów indywidualnych i udoskonalanie produktu analitycznego.

Więcej informacji na temat oferty Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie https://www.bm.pkobp.pl.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie od lat wspólnie z partnerami, podsumowuje kolejne, minione lata na polskim rynku kapitałowym. Podczas corocznej gali Podsumowanie Roku Giełdowego wręcza statuetki tym, którzy w największym stopniu przyczynili się do sukcesów rynku giełdowego.

Agnieszka Skalska
Rozwój Grupy Kapitałowej PKO oraz nagrody i wyróżnienia