#DzieńKobiet. Katarzyna Dziwulska wśród najbardziej wpływowych kobiet branży płatniczej 2024

W tegorocznej edycji zestawienia redakcji Cashless.pl, Katarzyna Dziwulska, dyrektorka Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej i jednocześnie Pionu Sprzedaży Detalicznej w PKO Banku Polskim znalazła się na 8 miejscu, przeskakując o 17 oczek w górę. Gratulujemy!
około min czytania

Już szósty rok z rzędu redakcja serwisu Cashless.pl, zajmującego się nowoczesnymi technologiami w finansach,  publikuje „Ranking najbardziej wypływowych kobiety w polskiej branży płatniczej”, którego celem jest promowanie kobiet w sektorze uważanym powszechnie za bardziej męski i tym samym uczynienie go bardziej różnorodnym. Celem rankingu jest także dostrzeżenie, jak ważna dla całego sektora płatniczego jest praca i wkład kobiet.

Katarzyna Dziwulska, która zajęła w tym roku 8. miejsce, to odważna menadżerka stawiająca na współpracę i zespołowość. Pasjonatka innowacyjnych i cyfrowych rozwiązań, ułatwiających klientom poruszanie się w bankowym świecie.

W PKO Banku Polskim odpowiada za budowę i realizację strategii banku oraz za jego sprzedaż detaliczną. Nadzoruje dwa fundamentalne piony jako dyrektorka – Pion Strategii i Transformacji Cyfrowej i jednocześnie Pion Sprzedaży Detalicznej. Od marca 2022 r. uczestniczy aktywnie w rozwoju polskiego rynku płatności jako członkini rady nadzorczej Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu Blik.

Od 2019 r. serwis Cashless.pl realizuje projekt, którego celem jest m.in. promowanie kobiet odnoszących sukcesy w branży płatniczej. Od pierwszej edycji projektu, będącego częścią programu Cashless dla równości, twórcom rankingu przyświeca im ten sam cel – równouprawnienie zawodowe płci poprzez promowanie kobiet odnoszących sukcesy w tak męskiej branży, jaką są płatności. W ocenie redakcji zwiększenie udziału kobiet na najważniejszych stanowiskach w firmach płatniczych wpływa też na większą różnorodność sektora, co w efekcie prowadzi do zwiększenia jego atrakcyjności na rynku pracy.