Piotr Bujak zwycięzcą konkursu „Byki i Niedźwiedzie”

Piotr Bujak, główny ekonomista PKO Banku Polskiego, kolejny rok z rzędu zwyciężył w kategorii Ekonomista Roku w organizowanym przez „Parkiet” konkursie „Byki i Niedźwiedzie”.
około min czytania

Już po raz 30. redakcja „Parkietu”, najstarszego dziennika gospodarczego, przyznała nagrody Byki i Niedźwiedzie oraz Złote Portfele osobom i instytucjom, które najlepiej poradziły sobie na rynku – z korzyścią dla inwestorów.

Ekonomiści PKO Banku Polskiego wygrali w konkursie krótkoterminowych prognoz makroekonomicznych i rynkowych „Parkietu”. Zespół analiz makroekonomicznych, który tworzą Piotr Bujak, Marta Petka-Zagajewska, Urszula Kryńska, Agnieszka Pierzak, Anna Wojtyniak i Kamil Pastor w ciągu minionego roku przedstawiał najtrafniejsze szacunki dotyczące wartości wskaźników gospodarczych.

Na podstawie wyników tego konkursu wybrany został najlepszy ekonomista roku. Podczas gali „Byki i Niedźwiedzie” tytuł ten i statuetkę otrzymał Piotr Bujak, główny ekonomista PKO Banku Polskiego, kierujący zwycięskim zespołem.

Tytułu „Ekonomisty Roku” jest nominalnie indywidualną nagrodą ale należy się całemu zespołowi ekonomistów PKO Banku Polskiego. To już trzeci taki tytuł w ciągu czterech ostatnich niezwykłych lat, więc możemy uznać, że ta ekipa dobrze czuje puls gospodarki. To jest wasza nagroda – mówił podczas gali Piotr Bujak, dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych w PKO Banku Polskim.

Na co dzień raporty analityczne ekonomistów PKO Banku Polskiego można śledzić na stronie Centrum Analiz oraz na profilu @PKO_Research na Twitterze.

W kategorii Najlepszy Fundusz Emerytalny zwycięzcą został PKO BP Bankowy OFE Polskiego – zwrot 37,7 proc.

„Parkiet” corocznie przyznaje nagrody „Byki i Niedźwiedzie” dla najlepszych spółek, menedżerów i instytucji. Lista laureatów stanowi jedno z najbardziej prestiżowych zestawień gospodarczych w kraju.