PKO Bank Polski wyróżniony w Mobile Trends Awards

Gala Mobile Trends Awards 2023 została zakończona. Cenna statuetka trafiła w ręce PKO Banku Polskiego w nagrodę za rozwój aplikacji IKO w wyniku głosowania internautów. Największy polski bank triumfuje w rankingu Mobile Trends Awards już piąty raz z rzędu.
około min czytania

Aplikacja IKO zadebiutowała na rynku już ponad 10 lat temu. Od tego czasu ułatwia załatwianie bankowych spraw, a zespół PKO Banku Polskiego stale ją rozwija dodając kolejne funkcje przydatne w codziennym życiu.

Bardzo dziękujemy za oddane głosy i wsparcie. Poza radością z otrzymanej nagrody to dla nas również sygnał, że podążamy we właściwym kierunku. Wzbogacamy aplikację IKO o funkcje przydatne naszym klientom, ale nie tylko. Z niektórych usług w aplikacji można skorzystać nie będąc klientem banku. Rozwijając IKO staramy się nieustannie podnosić zadowolenie użytkowników ale też wyznaczać rynkowe trendy 

– mówi Michał Macierzyński, dyrektor Departamentu Usług Cyfrowych w PKO Banku Polskim.

Poza zarządzaniem budżetem za pośrednictwem aplikacji IKO m.in. kupić karty podarunkowe, opłacić parking i bilety komunikacyjne, doładować telefon, przeanalizować wydatki na koncie, zyskać dodatkowe pieniądze na zakupy z PKO Płacę Później, ubezpieczyć samochód, mieszkanie, podróż, kupić kody na bilety do Multikina czy też aktywować dostęp do e-booków i audiobooków w Legimi.

Obecnie aplikacja IKO posiada ponad 100 funkcji, w tym szeroki wachlarz usług pozabankowych. Jesteśmy dumni z dostarczanych użytkownikom rozwiązań i cieszymy się, że nasza praca znajduje odbicie w ich zadowoleniu oraz tak prestiżowych konkursach jak Mobile Trends Awards. Liczby potwierdzają, że mamy najpopularniejszą bankową aplikację w Polsce: prawie 8 mln aktywnych aplikacji, blisko 2,6 mld transakcji łącznie wykonanych w aplikacji, w tym 1 mld tylko w ciągu 14 miesięcy 

– dodaje Łukasz Kuc, zastępca dyrektora Departamentu Usług Cyfrowych w PKO Banku Polskim.

Od momentu uruchomienia, w marcu 2013 roku, użytkownicy logowali się do aplikacji IKO blisko 8,7 mld razy. W ciągu ponad 10 lat wykonali transakcje na łączną kwotę 709 mld zł.

Mobile Trends Awards to prestiżowe wyróżnienie w branży. Nagrody przyznawane są firmom, które z sukcesem wykorzystują mobilne technologie. To piąty rok z rzędu gdy PKO Bank Polski zwyciężył w głosowaniu internautów.

Aplikacja PKO Banku Polskiego jest też doceniana w innych rankingach. W rankingu Finnoscore 2023 otrzymała najwyższe noty m.in. w kategorii: aplikacja mobilna. Uznanie na rynku zdobywa również udostępniana w IKO usługa płatności odroczonych PKO Płacę Później: w 2023 r. otrzymała tytuł Najciekawszego projektu płatniczego w plebiscycie Cashless Pay oraz „Nagrodę Społeczności” w konkursie Digital Excellence Awards.

 

Kamil Piechowski
Rozwój Grupy Kapitałowej PKO
oraz wyniki finansowe