Rachunek bankowy

W banku musi być porządek. W domu zdarza się czasem, że znajdujemy na podłodze albo na półce kilka monet lub banknot. Czyje to są pieniądze – pyta mama. W banku taka sytuacja jest całkowicie niemożliwa.
około min czytania

W banku musi być porządek. W domu zdarza się czasem, że znajdujemy na podłodze albo na półce kilka monet lub banknot. Czyje to są pieniądze – pyta mama. W banku taka sytuacja jest całkowicie niemożliwa. Pieniądze nie mogą się poniewierać po podłodze. Bank musi wiedzieć dokładnie, które pieniądze do kogo należą. I to co do grosza. Po to, żeby w banku pieniądze się nie pomieszały, ludzie wymyślili rachunki bankowe. To rodzaj szufladek, dzięki którym pieniądze przechowywane są w największym porządku. Ale rachunki bankowe służą nie tylko do utrzymania porządku samym bankom. Służą przede wszystkim nam. Służą do tego, żeby nasze pieniądze były przechowywane bezpiecznie, żebyśmy zawsze wiedzieli, ile ich mamy, i żebyśmy mogli zawsze je wypłacić, gdy tylko ich potrzebujemy.

Każdy rachunek bankowy ma swój numer. I to jest największa wada rachunku – numer składa się aż z 26 cyfr i dlatego trudno go zapamiętać. Tak niestety musi być. Po prostu ludzi na świecie jest wielu i dlatego wiele jest rachunków bankowych. Muszą się one od siebie czymś odróżniać, żeby był porządek i pieniądze się nie zawieruszały. Tyle cyfr jest po to, żeby rachunki można było odróżnić bez problemu. Wystarczy jednak tylko wiedzieć, w jakim banku ma się rachunek, i zapamiętać cztery ostatnie cyfry, a wtedy na pewno się nie zgubimy. Najprostszy rachunek bankowy to SKO lub PKO Junior. To nasz pierwszy rachunek bankowy.