6 sprawdzonych pomysłów na udane Walentynki

Walentynki, czyli święto zakochanych, to idealna okazja do wyznania uczuć ukochanej osobie. To też po prostu dobry pretekst, by z miłymi ludźmi spędzić razem trochę czasu.
około min czytania

Niezależnie od tego, czy jesteście w związku czy wolni jak ptak, Walentynki mogą być okazją do wspaniałej zabawy. 
Oto kilka ciekawych pomysłów na spędzenie tego dnia w niezapomniany sposób:

1. Tradycyjna kolacja w restauracji

Nie ma nic złego w dobrze znanej tradycji. Rezerwacja stolika w romantycznej restauracji to klasyczny sposób na wspólne obchody dnia św. Walentego. Wybierzcie miejsce z przyjemną atmosferą, dobrą kuchnią i romantycznym otoczeniem.

2. Domowe przyjęcie przy świecach

Jeśli wolicie coś w bardziej kameralnych okolicznościach, przygotujcie samodzielnie kolację. Zasada „przez żołądek do serca” nigdy nie traci na aktualności. Kiedy ręce będziecie mieli zajęte przygotowaniami, Asystent głosowy pomoże wam zapłacić za niezbędne zakupy. Wystarczy polecenie „Zrób przelew”, by pieniądze trafiły do odbiorcy. Możecie też zaplanować wspólne gotowanie. To świetna okazja do spędzenia czasu razem i stworzenia intymnej atmosfery.

3. Maraton filmów niekoniecznie romantycznych

Wybierzcie ulubione filmy lub nowe produkcje, które mogą wam przypaść do gustu. Przygotujcie popcorn i pyszne przekąski, aby poczuć się jak w kinie (batoniki w szeleszczących papierkach wskazane), a potem relaksujcie się, delektując się emocjonującymi historiami. Uprzedzamy jednak – krwawy horror nie jest najlepszym pomysłem.

4. Może popołudnie w muzeum?

To propozycja dla osób, które nie przepadają za tłumami i chłodem, choć ostatnio luty przypomina bardziej marzec, to i tak potrafi być na zewnątrz bardzo nieprzyjemnie. Wystawa sztuki, koncert muzyki poważnej lub wizyta w teatrze to Walentynki z klasą i niebanalne. Dobry moment, by poznać gust drugiej osoby i przy okazji spokojnie porozmawiać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by taki dzień zakończyć romantyczną kolacją.

5. A gdyby tak zażyć trochę ruchu?

Dla tych, którzy wolą aktywny tryb życia, Walentynki mogą być idealną okazją, by wspólnie wybrać się na basen, do parku trampolin lub, jeśli pogoda pozwoli, na narty biegowe. Mała podpowiedź – jeśli wiecie, że wasza druga połówka nie przepada za naturą, zrezygnujcie z nart, morsowania i wspólnego joggingu. Walentynki powinny być dniem miłym dla wszystkich. W takim przypadku wybierzcie na przykład kolejną propozycję, czyli…

6. …wieczór planszówek

Jest mnóstwo gier planszowych przeznaczonych dla dwóch graczy. Nie musicie ich kupować, w wielu miastach są ich wypożyczalnie. Możecie też wybrać się do kawiarni, która specjalizuje się w planszówkach. Wtedy można umówić się w większym gronie, licząc się z tym, że romantycznie raczej nie będzie, za to zabawa będzie świetna. Planszówki potrafią wywołać spore emocje. Pamiętajcie o najważniejszej zasadzie – nieważne, kto wygra, ważne, by się dobrze bawić.

Asystent głosowy ułatwia trzymanie portfela na wodzy

Jeśli jakiś „pan Maruda, niszczyciel uśmiechu grzecznych dzieci” zacznie wam wmawiać, że Walentynki to wymysł speców od marketingu, by ożywić handel zimową porą, nie wierzcie mu. Owszem, w sklepach pojawia się mnóstwo misiaczków i „sercowych” kubeczków, ale historycznie obchody Walentynek sięgają daleko wstecz, do czasów starożytnych Rzymian i chrześcijańskiego świętego Walentego. Tradycje te ewoluowały i przekształcały się na przestrzeni wieków, zyskując różne formy w różnych kulturach.

Obecne obchody Walentynek łączą zarówno elementy autentycznych tradycji i historii, jak i wpływy współczesnego marketingu. Tylko do was zależy, czy złapiecie się na marketingowy lep, by potem ze zdumieniem zobaczyć pusty portfel, czy też posłuchacie Asystenta głosowego PKO Banku Polskiego, który zawsze odpowie na pytanie „ile mam pieniędzy na koncie?".