IKO i BLIK najlepsze na wyprzedaże

Promocje, zniżki i wyprzedaże. Styczeń to idealny czas, by robić zakupy w atrakcyjnych cenach. Na złaknionych okazji, specjalne oferty czekają m.in. w sklepach z elektroniką, kosmetykami i odzieżą.
około min czytania

Dzięki aplikacji IKO możesz polować na najlepsze przeceny zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie.To szczególnie ważne, bo właśnie w sieci kryją się zazwyczaj najlepsze okazje.

IKO jest twoim najlepszym kompanem na zakupach. Daje możliwość płacenia zbliżeniowo i BLIK-iem. W razie awarii terminala, dzięki geolokalizacji, pozwala też szybko znaleźć najbliższy bankomat lub oddział banku.

Jeśli na zakupy wybierzesz się z siostrą lub przyjaciółką – możesz szybko pożyczyć jej pieniądze, gdy stoicie już przy kasie. Idealnie sprawdzi się w takiej sytuacji czek BLIK. Wystarczy jedynie stworzyć czek w swojej aplikacji i ustalić do niego hasło, a następnie udostępnić je wskazanej osobie – można potem wypłacić pieniądze z bankomatu obsługującego BLIK, albo po prostu zapłacić czekiem w dowolnym punkcie usługowym.

Jak utworzyć czek BLIK?

  1. Uruchom aplikację IKO i zaloguj się
  2. Wejdź w Płatności, a następnie wybierz Czeki BLIK.
  3. Na ekranie z listą czeków wybierz przycisk Utwórz czek.
  4. Wypełnij pola: wpisz wartość czeku – czyli maksymalną kwotę, jaką chcesz udostępnić w formie czeku do realizacji wypłaty gotówki z bankomatu lub zakupów.
  5. Określ też termin jego ważności. Opcjonalnie wpisz tytuł czeku. Twój czek będzie dostępny w aplikacji IKO bez konieczności logowania. Jeśli nie będzie Ci potrzebny dostęp do czeku przed logowaniem się do IKO, odznacz pole „Zapisz offline”.
  6. Aby zakończyć proces, zatwierdź zmiany przyciskiem Utwórz czek. Czek automatycznie zostanie przeniesiony do listy aktualnych czeków w aplikacji.

Jak przekazać czek BLIK innej osobie?

  1. Uruchom aplikację IKO. Jeśli czek BLIK został zapisany w trybie offline, będzie on dostępny przed logowaniem po kliknięciu w przycisk „Czeki BLIK”. Jeśli nie włączono tej funkcji przy tworzeniu czeku, zaloguj się.
  2. Wejdź w Płatności, a następnie Czeki BLIK.
  3. Kliknij w interesujący Cię czek, aby wyświetlić szczegóły. Następnie wybierz przycisk Udostępnij czek.
  4. Wybierz jedną z dostępnych możliwości przesłania czeku – na przykład w formie SMS-a.
  5. Wprowadź dane osoby, której chcesz przekazać czek BLIK, lub wybierz jej dane z książki kontaktów i wyślij wiadomość. Aby odbiorca mógł wykorzystać czek BLIK, musisz przekazać mu również hasło do czeków.

Aplikacja IKO, a także zawarta w niej funkcja BLIK jest hitem wśród naszych klientów – mówi Sylwia Kumon z 1 Oddziału w Tychach. Sama korzystam z płatności mobilnych. BLIK podczas zakupów sprawdza się idealnie. Zdecydowanie polecam, tym bardziej, że jego możliwości wciąż rosną.

W ostatnim półroczu 2018 r. BLIK bił rekordy. Za jego pomocą wykonano aż 33 mln transakcji, czyli tyle ile w całym 2017 r. Chętnie płacimy nim przez internet i wypłacamy gotówkę z bankomatów. Nadal rośnie popularność aplikacji bankowości mobilnej IKO, do której klienci logują się już częściej niż do serwisu iPKO. Liczba aktywnych aplikacji wynosi już ponad 3,1 mln, a udział PKO Banku Polskiego w rynku bankowości mobilnej to aż 25 proc. Bank pozostaje liderem bankowości mobilnej w Polsce, a transakcyjność jego aplikacji IKO bije rekordy - klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo zapłacili mobilnie już ponad 145 milionów razy. Co sekundę płacą BLIKIEM w internecie, w każdej minucie zlecają 100 przelewów w IKO, co godzinę logują się do aplikacji aż 60 tysięcy razy. Zadowolenie użytkowników z IKO przełożyło się na tytuł najlepszej na świecie bankowej aplikacji mobilnej według brytyjskiego Retail Banker International. 

 

Piotr Dunaj