IKO i BLIK najlepsze na wyprzedaże
Promocje, zniżki i wyprzedaże. Styczeń to idealny czas, by robić zakupy w atrakcyjnych cenach. Na złaknionych okazji, specjalne oferty czekają m.in. w sklepach z elektroniką, kosmetykami i odzieżą. 2019-01-25Dzięki aplikacji IKO możesz polować na najlepsze przeceny zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie.To szczególnie ważne, bo właśnie w sieci kryją się zazwyczaj najlepsze okazje.
IKO jest twoim najlepszym kompanem na zakupach. Daje możliwość płacenia zbliżeniowo i BLIK-iem. W razie awarii terminala, dzięki geolokalizacji, pozwala też szybko znaleźć najbliższy bankomat lub oddział banku.
Jeśli na zakupy wybierzesz się z siostrą lub przyjaciółką – możesz szybko pożyczyć jej pieniądze, gdy stoicie już przy kasie. Idealnie sprawdzi się w takiej sytuacji czek BLIK. Wystarczy jedynie stworzyć czek w swojej aplikacji i ustalić do niego hasło, a następnie udostępnić je wskazanej osobie – można potem wypłacić pieniądze z bankomatu obsługującego BLIK, albo po prostu zapłacić czekiem w dowolnym punkcie usługowym.
Jak utworzyć czek BLIK?
- Uruchom aplikację IKO i zaloguj się
- Wejdź w Płatności, a następnie wybierz Czeki BLIK.
- Na ekranie z listą czeków wybierz przycisk Utwórz czek.
- Wypełnij pola: wpisz wartość czeku – czyli maksymalną kwotę, jaką chcesz udostępnić w formie czeku do realizacji wypłaty gotówki z bankomatu lub zakupów.
- Określ też termin jego ważności. Opcjonalnie wpisz tytuł czeku. Twój czek będzie dostępny w aplikacji IKO bez konieczności logowania. Jeśli nie będzie Ci potrzebny dostęp do czeku przed logowaniem się do IKO, odznacz pole „Zapisz offline”.
- Aby zakończyć proces, zatwierdź zmiany przyciskiem Utwórz czek. Czek automatycznie zostanie przeniesiony do listy aktualnych czeków w aplikacji.
Jak przekazać czek BLIK innej osobie?
- Uruchom aplikację IKO. Jeśli czek BLIK został zapisany w trybie offline, będzie on dostępny przed logowaniem po kliknięciu w przycisk „Czeki BLIK”. Jeśli nie włączono tej funkcji przy tworzeniu czeku, zaloguj się.
- Wejdź w Płatności, a następnie Czeki BLIK.
- Kliknij w interesujący Cię czek, aby wyświetlić szczegóły. Następnie wybierz przycisk Udostępnij czek.
- Wybierz jedną z dostępnych możliwości przesłania czeku – na przykład w formie SMS-a.
- Wprowadź dane osoby, której chcesz przekazać czek BLIK, lub wybierz jej dane z książki kontaktów i wyślij wiadomość. Aby odbiorca mógł wykorzystać czek BLIK, musisz przekazać mu również hasło do czeków.
– Aplikacja IKO, a także zawarta w niej funkcja BLIK jest hitem wśród naszych klientów – mówi Sylwia Kumon z 1 Oddziału w Tychach. – Sama korzystam z płatności mobilnych. BLIK podczas zakupów sprawdza się idealnie. Zdecydowanie polecam, tym bardziej, że jego możliwości wciąż rosną.
W ostatnim półroczu 2018 r. BLIK bił rekordy. Za jego pomocą wykonano aż 33 mln transakcji, czyli tyle ile w całym 2017 r. Chętnie płacimy nim przez internet i wypłacamy gotówkę z bankomatów. Nadal rośnie popularność aplikacji bankowości mobilnej IKO, do której klienci logują się już częściej niż do serwisu iPKO. Liczba aktywnych aplikacji wynosi już ponad 3,1 mln, a udział PKO Banku Polskiego w rynku bankowości mobilnej to aż 25 proc. Bank pozostaje liderem bankowości mobilnej w Polsce, a transakcyjność jego aplikacji IKO bije rekordy - klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo zapłacili mobilnie już ponad 145 milionów razy. Co sekundę płacą BLIKIEM w internecie, w każdej minucie zlecają 100 przelewów w IKO, co godzinę logują się do aplikacji aż 60 tysięcy razy. Zadowolenie użytkowników z IKO przełożyło się na tytuł najlepszej na świecie bankowej aplikacji mobilnej według brytyjskiego Retail Banker International.
Piotr Dunaj