IKO jest spoko

Kuba, założył konto w PKO Banku Polskim. W przerwie między grą w Fortnite a czytaniem lektury na polski, rozkminił, jak działa IKO. Zajęło mu to 3 minuty. Wie, że nie musi już „męczyć matki”, żeby zaszyła mu dziurę w kieszeni kurtki – z moniakami rozstał się właśnie na dobre!
około min czytania

„Czosnek” z klasy Kuby też ma PKO Konto Pierwsze. Rodzice założyli mu je od razu, gdy skończył 13 lat. Babcia i dziadek przestali już nawet pytać, co chce dostać na urodziny. Potwierdzenie przelewu dostaje zawsze, gdy tylko staną w drzwiach ich do domu.

Matka założyła mi konto ponad rok temu, ale ja w banku nigdy nie byłem – zastrzega „Czosnek”. – Wszystko robię przez telefon. Najlepsza funkcja w IKO? Czek BLIK – odpowiada bez wahania. – Jak oddaję „Łysemu” kasę za kebsa albo jak robimy zrzutę na popcorn w kinie, to mega upraszcza życie. No i jak ktoś mówi, że oddał, to ja mam kasę od razu na koncie – dodaje.

„Łysy” też chwali IKO. Podśmiewa się z dziadka, który ciągle mówi, że dzięki „apce” wypłaca kasę z bankomatu. Łysy nie wypłaca nic. – Ostatnio wpłaciłem sobie stówę, bo dostałem od ciotki, jak do nas przyjechała – opowiada. – Ja już nie chcę nosić i pilnować kasy. I tak wszędzie i za wszystko płacę telefonem.

Konto w banku w ich klasie ma jeszcze Matylda. Mówią na nią „szefowa”, bo od lat jest przewodniczącą samorządu uczniowskiego. Matylda jest spoko – w każdej sprawie można się z nią dogadać. Ostatnio nawet namówiła „babkę ze sklepiku”, żeby można było u niej płacić kartą.

Od kiedy mam konto w Banku, sama kupuję przez net bilety do kina albo organizuję u siebie tzw. pod-wieczorki. Przychodzą do mnie kumpele po szkole i razem robimy sobie obiad. „Pod wieczór” wychodzą – stąd nazwa. Rodzice się wściekali, że nie mają kasy, żeby żywić pół klasy, więc robimy z dziewczynami zrzutę po szkole. Przelewają mi po 10 zeta i razem robimy zakupy, a potem gotujemy jakiś makaron czy pieczemy sobie ciasto. To spoko opcja – tłumaczy Matylda.

Wkurzało mnie, że do szkoły muszę nosić gotówkę, więc zagadałam z Panią Krysią ze sklepiku, że uczniowie by chcieli płacić kartą. Mówiła, że się zorientuje. My jej podpowiedzieliśmy, że terminal może mieć za darmo i daliśmy słowo, że będziemy więcej kupować. W sumie obiecała i już nie ma odwrotu – ucina twardo Matylda.

PKO Konto Pierwsze to dla Kuby, „Czosnka”, „Łysego” i Matyldy głównie IKO, a IKO to realne przyjemności i duże ułatwienie życia: bilety do kina, pizza, szybkie doładowanie telefonu czy nawet karta Netflix. To spoko działa!

PKO Konto Pierwsze

  • Konto dla osób w wielu od 13 do 18 lat. Możliwość korzystania z aplikacji mobilnej IKO. Poza tym: Nawet 2 proc. zysku w skali roku (oprocentowanie zmienne) + 0,5 proc. bonusu za wpłaty na PKO Pierwsze Konto Oszczędnościowe, które otrzymamy przez internet po założeniu konta. Aby je otworzyć wystarczy dokument tożsamości rodzica i legitymacja dziecka (lub dowód osobisty). Umowę do podpisu może przywieźć nam kurier.
  • 0 zł za prowadzenie konta (rachunku płatniczego) dla niepełnoletnich
  • 0 zł za dostęp do najlepszej na świecie aplikacji bankowej IKO1 i serwisu internetowego iPKO (usługa bankowości elektronicznej)
  • 0 zł za przelewy na numer telefonu i internetowe przelewy krajowe (standardowe polecenie przelewu) w aplikacji mobilnej
  • 0 zł z wygodne zakupy w internecie z BLIK
  • 0 zł za obsługę karty debetowej - wystarczy zrobić kartą lub BLIKIEM 2 transakcje bezgotówkowe2 w miesięcznym okresie rozliczeniowym (w przeciwnym razie 3,90 zł)

Aleksandra Pietruczuk