Jak działa e-kantor? Wymiana walut – szybko i prosto

Dzięki e-kantorowi nawet w kilka sekund można wymienić złote na dowolnie wybraną walutę. Bardzo ułatwia to spłatę kredytów w walutach obcych czy płatności za granicą.
około min czytania

Zamiast jeździć z pieniędzmi do kantorów, a później wracać z nich z dewizami, wystarczy kliknąć kilka razy w internecie, by dokonać wymiany. Doceniają to przede wszystkim osoby, które mają kredyty mieszkaniowe w obcej walucie i muszą co miesiąc kupować franki szwajcarskie, dolary, czy euro, żeby zapłacić ratę kredytową.

– Kantor walutowy jest przydatny nie tylko do spłaty kredytu walutowego. Idealnie sprawdza się wtedy, gdy potrzebujemy szybko waluty by dokonać transakcji np. stojąc kolejce na lotnisku czy polując na okazje zakupowe na zagranicznych aukcjach internetowych – podkreśla Dariusz Suchenek,  kierownik zespołu w Departamencie Produktów Klienta Indywidualnego

Kantor internetowy prowadzony przez PKO Bank Polski umożliwia zakup 10 walut. Można z niego korzystać za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO, a także poprzez aplikację mobilną IKO, wykonując operacje 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Za transakcje w kantorze Bank nie pobiera prowizji.

Kantor internetowy to jeden z elementów naszego pakietu walutowego 3w1. Oprócz kantoru w jego skład wchodzą konto walutowe i karta wielowalutowa. Wszystkie trzy elementy pakietu doskonale się uzupełniają, a korzystanie z nich pozytywnie przekłada się na doświadczenie walutowe naszych klientów.

Jak działa ten pakiet? – W kantorze internetowym można wymieniać swobodnie walutę. Transakcje są realizowane natychmiast, pieniądze są od ręki transferowane między kontem osobistym w złotych a kontami walutowymi w PKO Banku Polskim. Jeśli konto walutowe podepniemy do karty wielowalutowej, możemy od razu skorzystać z wymienionej waluty płacąc w sklepach, internecie czy wypłacając gotówkę z bankomatów – uzupełnia Dariusz Suchenek.

Tomasz Banaczyński

Kantor w IKO w trzech krokach:

  • po zalogowaniu w aplikacji IKO, kliknijmy ikonę menu w lewym górnym rogu, a następnie Kantor
  • zapoznajmy się z regulaminem i zaakceptujmy oświadczenia
  • potwierdźmy aktywację kantoru podając PIN do aplikacji IKO.

 

Jak korzystać z Kantoru?

  • w Kantorze, w zakładce Nowa transakcja wybieramy czy chcemy kupić czy sprzedać walutę oraz odpowiednią parę walutową (np. EUR za PLN).
  • wpisujemy wymienianą kwotę i wybieramy konta, pomiędzy którymi chcemy przeprowadzić transakcję, a następnie przechodzimy Dalej. Pamiętajmy, że musimy mieć konto walutowe w PKO Banku Polskim w walucie, którą chcemy wymienić.
  • mamy 10 sekund, aby dokonać wymiany po podanym kursie i zakończyć wybraniem Zatwierdź. Jeśli nie zdążymy tego zrobić, kliknijmy Odśwież i spróbujmy ponownie.