Nowy Sącz z biletami w IKO. Bardziej pod ręką się nie da

Urokliwy Nowy Sącz zaskoczy mieszkańców oraz odwiedzających nie tylko historycznymi atrakcjami, ale i nowoczesnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. Od teraz także w tym mieście bilet autobusowy kupisz w aplikacji IKO!
około min czytania

Nowy Sącz to miasto z ponad siedemsetletnią historią, jedno z najstarszych miast w Małopolsce. Zostało ulokowane jako miasto królewskie w 1292 roku, a ślady jego trwania przez wieki możemy podziwiać na każdym kroku. Świadczą o tym liczne zabytki, jak na przykład Rynek miejski, muzeum Miasteczko Galicyjskie i wiele innych obiektów architektury, które służą nie tylko jako atrakcje turystyczne, ale jako miejsca codziennej aktywności mieszkańców.

Nowy Sącz oprócz atrakcji historycznych, ma wiele do zaoferowania także pod względem geograficznym. To największe miasto Beskidu Sądeckiego i zarazem stolica Sądecczyzny leży w bardzo malowniczym miejscu – na dnie Kotliny Sądeckiej, w rozwidleniu rzek: Dunajca i Kamienicy Nawojowskiej, u podnóża masywu Beskidów. Różnica wysokości w tym stosunkowo niewielkim mieście (ok. 80 tys. mieszkańców) wynosi aż 200 metrów! Jego najniższy punkt – powiat Wielopole – leży na wysokości 272 m n.p.m., najwyższy zaś – wzgórze Majdan – 475 m n.p.m. 

Powodów do odwiedzenia Nowego Sącza jest wiele, od teraz o jeden więcej. Kto woli przemieszczać się po nim transportem publicznym niż pieszo lub autem, może korzystać z wygód i atrakcji miasta bez zbędnych przeszkód. Wystarczy po prostu wsiąść do autobusu, a bilet można kupić w IKO.

Jak kupić bilet na autobus w Nowym Sączu? To bardzo proste.

  • Zaloguj się do swojego IKO.
  • Wejdź w zakładkę Więcej → Bilety komunikacyjne → Kup nowy bilet.
  • Wybierz miasto, strefę i rodzaj biletu.
  • Wybierz konto, z którego opłacisz przejazd.
  • Sprawdź komunikat w aplikacji, jak aktywować bilet.

Bilet pojawi się w zakładce natychmiast po opłaceniu. W razie kontroli ponownie wejdź w zakładkę Bilety komunikacyjne i pokaż swój bilet w telefonie.

Zakup biletu w IKO to najszybszy i najwygodniejszy sposób płacenia za przejazdy.