To się opłaca bardziej i…później!

Spotkały Cię niezaplanowane wydatki? Myślisz o zakupie, a pensja na konto jeszcze nie wpłynęła? A może chcesz zrealizować swój cel, bez konieczności długotrwałego oszczędzania? Już teraz możesz skorzystać z usługi PKO Płacę później, dzięki której kupisz wybrany produkt lub usługę i masz 30 dni na spłatę bez odsetek. Poznaj 7 faktów o PKO Płacę później.
około min czytania
 1. Modne

Płatności PKO Płacę później polubili zwłaszcza ci, którzy uwielbiają wszelkiego rodzaju promocje i okazje. Gdy znajdziesz wymarzony produkt w atrakcyjnej cenie, możesz mieć go od razu, niezależnie od tego, czy w danej chwili masz na koncie pieniądze. Podczas aktywacji usługi dostajesz określony limit (maksymalnie 1 000 zł), którym możesz płacić za zakupy. Pieniądze błyskawicznie trafiają do sprzedawcy, a Ty dostajesz swój produkt. Bank automatycznie pobierze spłatę po 30 dniach z konta, które wskażesz przy aktywacji usługi – nie musisz pamiętać o terminie spłaty.

 1. Smart

Spłacasz zakupy po sprawdzeniu i odbiorze. Nie obciążasz swojego budżetu, dopóki nie zyskasz pewności, że zamówienie online, z którego możesz zrezygnować, spełnia Twoje oczekiwania. Decyzje zakupowe podejmujesz zatem w sposób przemyślany i w myśl idei smart shoppingu.

 1. Elastyczne

Transakcję możesz spłacić w ciągu 30 dni, bez dodatkowych kosztów. To Ty decydujesz, czy zrobisz to na początku, czy pod koniec miesiąca. Jest to szczególnie ważne dziś, kiedy konsumenci borykają się z wysoką inflacją. Według badania EY – Future Consumer Index 61 proc. ankietowanych twierdzi. że rosnące koszty sprawiają, że nie stać ich już na wszystko i muszą szukać oszczędności. Podobne dane pokazuje badanie UCE Research i Grupy Blix, gdzie aż 60 proc. Polaków wskazuje, że tnie wydatki na zakupy. To o 20 proc. więcej niż przed rokiem.

 1. Ratunkowe

Zakupy z PKO Płacę później mogą być sposobem na sytuacje awaryjne. Rozwiązanie jest przydatne wtedy, gdy np. popsuł Ci się odkurzacz. i „na już” musisz kupić nowy, a nie chcesz sięgać po oszczędności lub po prostu ich nie masz. Nowy sprzęt masz od razu, a spłacasz go do 30 dni.

 1. Bezpieczne

Podczas płatności nie musisz podawać swoich danych ani danych karty w innych serwisach. Każdą transakcję PKO Płacę później potwierdzasz bezpiecznie w systemie bankowym. Wszystkie transakcje są szyfrowane i wykonywane za pośrednictwem zabezpieczonych serwerów. Pamiętaj jednak, że nie zwalnia Cię to z czujności. Podczas zakupów w sieci zachowaj ostrożność, uważaj na próby oszustw czy wyłudzenia pieniędzy.

 1. Przystępne

Usługa działa dla zakupów już od 50 zł. W większości przypadków płatności odroczone działają w sklepach internetowych, gdzie buy now, pay later jest jedną z opcji, ale PKO Płacę później dostępne jest również w sklepach stacjonarnych, które obsługują BLIK. To ogromne ułatwienie dla tych, którzy lubią tradycyjne zakupy lub nie chcą czekać na przesyłkę.

 1. Wygodne

Nie musisz zakładać dodatkowych kont w innych serwisach. Usługę aktywujesz w aplikacji IKO lub serwisie internetowym iPKO. Zajmie Ci to chwilę, a przyznany limit możesz wykorzystać wielokrotnie. Za zakupy możesz płacić szybko i wygodnie BLIKIEM.

Dlaczego jeszcze warto wybrać PKO Płacę później?

 • Limit jest przez ważny 12 miesięcy i odnawia się automatycznie, jeżeli spełnisz wszystkie warunki wskazane w regulaminie usługi;
 • Usługa jest dostępna w aplikacji IKO i serwisie iPKO;
 • Nie musisz podawać swoich danych i zakładać kont w zewnętrznych serwisach dostawców płatności odroczonych;
 • Spłata następuje automatycznie – nie musisz pamiętać o dacie zawarcia transakcji (wystarczy, że zadbasz o środki na rachunku wskazanym do spłaty transakcji);
 • poza płatnościami w sklepach internetowych (BLIKIEM lub Płacę z iPKO) możesz również płacić w sklepach stacjonarnych (obsługujących płatności BLIKIEM).

Aktywacja usługi zależy od pozytywnej oceny zdolności kredytowej i jest równoznaczna z wystąpieniem z wnioskiem o zawarcie limitu płatniczego PKO Płacę później.