Dzień Dziecka! Postaw na wspólne doświadczenia

Historia Dnia Dziecka sięga 1954 roku, kiedy ONZ uznało, że należy upowszechniać ideały i cele dotyczące praw dziecka zawarte w Karcie Narodów Zjednoczonych.
około min czytania

W krajach członkowskich ONZ dzień ten jest obchodzony w różne dni roku, a w Polsce przypada na 1 czerwca. Jak spędzić Dzień Dziecka, aby wszyscy byli szczęśliwi?

Pieniądze szczęścia nie dają…?

Proponujemy wspólne wyjście do teatru, filharmonii, muzeum albo ZOO, a później - pyszny posiłek albo wypad na lody i rozmowę o tym, co razem przeżyliście.

Większość instytucji kulturalnych przygotowało specjalną ofertę na Dzień Dziecka 2022 - sprawdź, co się dzieje w twoim mieście lub wybierz coś z naszych propozycji.

Dzień Dziecka w Warszawie

1 czerwca w Sali Widowiskowej Mazowsza odbędą się widowiska "Kolory", a Filharmonia Narodowa w Warszawie na 4 czerwca zaplanowała Zakończenie Jubileuszowego Sezonu Artystycznego. Młodsze dzieci na pewno chętnie wybiorą się 4 czerwca do ZOO - czeka tam na nie moc atrakcji.

Dzień Dziecka w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie to zawsze dobre miejsce na wizytę. W Dzień Dziecka polecamy odwiedzić wystawę Jacka Malczewskiego, gdzie poznasz dzieła artysty, który nauczał malowania kobiety, gdy te nie mogły jeszcze uczęszczać do szkoły, lub obejrzeć dzieła Stanisława Wyspiańskiego.

Dzień Dziecka w innych dużych miastach

We Wrocławiu wybierz Muzeum Narodowe lub - dla młodszych dzieci - Muzeum Etnograficzne. Na Śląsku, a dokładniej w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, obejrzysz z dziećm i“Baśnie Andersena”, a Teatr Stary w Lublinie 4 czerwca wystawia spektakl dla dzieci pt. “Ślubny Baldachim”. W Łodzi mali fani bajek i filmów odnajdą się w Muzeum Kinematografii.

Partnerem wyżej wymienionych wydarzeń kulturalnych jest PKO Bank Polski.

Najpopularniejsze prezenty na Dzień Dziecka 2022 to:

  • gadżety elektroniczne - to zwykle koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych;
  • akcesoria muzyczne - słuchawki, bezprzewodowe głośniki, albo po prostu najnowsza płyta CD lub winylowa ulubionego wykonawcy dziecka - zapłacisz za nie do kilkuset złotych;
  • gry - planszowe, karciane i wszystkie pomiędzy - to zwykle koszt około kilkudziesięciu złotych;
  • gadżety filmowe - jeśli wiesz, jaka postać filmowa twojego dziecka jest dla niego najciekawsza, wybierz dedykowaną jej figurkę lub inne gadżety - zapłacisz za nie kilkadziesiąt lub kilkaset złotych;
  • zabawki dla najmłodszych - pluszaki, figurki, grzechotki - wystarczy ci kilkadziesiąt złotych.

Prezent finansowy na Dzień Dziecka

Jeśli wolisz zadbać o przyszłość swojego dziecka, pomyśl o założeniu mu konta Junior w PKO Banku Polskim. To oferta dla najmłodszych (0-13 lat), dzięki której twoja pociecha będzie uczyła się zarządzania finansami, aby w przyszłości lepiej radzić sobie w dorosłym życiu.

Możesz też rozważyć pożyczkę gotówkową na wyjątkowy prezent dla dziecka. Nie zapominaj jednak, że dzieci i nastolatkowie bardziej cenią sobie doświadczenia niż rzeczy, a czas spędzony z rodzicem będzie dla nich najpiękniejszym prezentem.

Maria Nowak