Warto być aktywnym!

„Ruszaj po zdrowie, czyli dlaczego warto prowadzić aktywny tryb życia” to nowy materiał edukacyjny od PKO Banku Polskiego dla uczestników programów Szkolnych Kas Oszczędności i PKO Junior. Dzięki tej publikacji dzieci, ich rodzice i nauczyciele mogą w prosty i przyjazny sposób dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie, rozwój fizyczny i zdrowy styl życia oraz jak zachęcić innych do zmiany swoich nawyków.
około min czytania

W tekstach tworzących „Ruszaj po zdrowie, czyli dlaczego warto prowadzić aktywny tryb życia” ujęto wiele różnych, ważnych, wątków, związanych ze światem kultury fizycznej. Dzięki zabawnym i pouczającym historyjkom, których bohaterami jest rodzeństwo – Kuba i Kasia – młodzi czytelnicy dowiedzą się, dlaczego warto uczestniczyć w lekcjach wychowania fizycznego, kto może uprawiać sport, jak być kulturalnym kibicem, w jaki sposób zachęcać innych do aktywności oraz czy systematyczność jest ważna.

W materiale nie brakuje praktycznych porad żyrafy Lokatki, quizów, rebusów i wykreślanek, które urozmaicają treści i zachęcają do interakcji.

PKO Bank Polski od ponad 85 lat uczy najmłodszych podstaw ekonomii i przedsiębiorczości. Jednak to nie wszystko. Od 2012 r., czyli od chwili rewitalizacji programu Szkolnych Kas Oszczędności i wprowadzeniu go do internetu, zakres przekazywanej wiedzy został znacznie rozszerzony. Dzięki SKO dzieci zyskują kompetencje niezbędne w dorosłym życiu, otrzymują wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, ekologii czy bezpieczeństwa w sieci, a wszystko to zgodnie z ideą SKO – oszczędzaniem.

Na stronie www.pkobp.pl/sko znaleźć można m.in. materiały dla nauczycieli (scenariusze lekcji), dla rodziców (poradniki, gry do wykorzystania w domu), a także publikacje dla najmłodszych dotyczące finansów, bankowości, ekologii, zdrowego odżywiania i niemarnowania żywności, cyberbezpieczeństwa oraz nowość – poradnik dotyczący aktywnego trybu życia.