Mini Ratka przez internet – to nasza domena

Za pośrednictwem internetu robimy zakupy, korzystamy z rozrywki i usług bankowych. Choć zadomowiliśmy się w sieci na dobre, warto wiedzieć, gdzie nie tylko wydawać pieniądze, ale także gdzie wziąć dobry kredyt gotówkowy.
około min czytania

Zdecydowana większość, bo aż 75 proc. przedstawicieli tzw. pokolenia Y (urodzeni w latach 80. i 90.) kupuje już online. Nieco rzadziej (67 proc.), takie zakupy robią nastolatkowie. Z kolei wśród 40-latków w sieci kupuje co druga osoba (50 proc.). Jak pokazało badanie przeprowadzone przez Kantar TNS na zlecenie KIR i Związku Banków Polskich, klientem e-sklepów jest niemal co czwarty ankietowany 50-latek i co dziesiąty w wieku 60+.

 

Zakupy online zyskują na popularności, zarówno wśród przedstawicieli młodszych, jak i starszych pokoleń. Jednak to przede wszystkim dla tych pierwszych e-sklep staje się powoli naturalnym miejscem zakupów – bardziej niż tradycyjny, stacjonarny sklep – mówi Przemysław Soboń z KIR. – Szczególnie, że cały proces mogą zrealizować praktycznie używając tylko smartfona. Wystarczy dosłownie kilka kliknięć, żeby wybrać dany artykuł i dokonać transakcji płatniczej – podkreśla Przemysław Soboń.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

Obecnie otworzenie rachunku bankowego jest jednoznaczne z założeniem konta internetowego. Otrzymujemy dostęp do kanałów bankowości elektronicznej w banku, który nas zainteresował, ustalamy własne hasło i od tego momentu korzystamy z internetowego serwisu transakcyjnego – mamy dostęp do usług bankowości internetowej przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w tym do Mini Ratki.

Zaletą Mini Ratki jest jej dostępność – mówi Mariusz Krasuski, doradca Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Łukowie – Korzystając z internetu biorę ją w dowolnej chwili, kiedy chcę. Niekoniecznie wtedy, kiedy oddział jest otwarty. Może to być niedziela lub święto. Zawsze wtedy, kiedy potrzebuję gotówki. Dodatkowo w grę wchodzi ekologia – przecież wszystko jest elektronicznie. Nie musimy wypełniać żadnej dokumentacji. Ważna jest również szybkość takiej operacji. Po weryfikacji, zaakceptowaniu warunków i podpisaniu umowy dostaniemy pieniądze bardzo szybko, prawie natychmiast.

Jak obliczyć swój kredyt gotówkowy?

Na początek sprawdźmy, jak będzie wyglądała rata w kalkulatorze kredytowym na stronie banku. To oczywiście wstępna kalkulacja, ale otrzymamy orientacyjną wyceną naszego kredytu. Możemy poeksperymentować i sprawdzić każdą opcję. Zobaczmy w nim: wysokość kredytu, ilość rat, ich wysokość oraz RRSO. Dodatkowo także koszt całkowity kredytu gotówkowego. Na stronie znajdziemy również informacje o ubezpieczeniu kredytu. Je również wykupimy bez odwiedzania oddziału – wyjaśnia Mariusz Krasuski.

Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku. Zrobimy to na dwa sposoby: w serwisie internetowym iPKO, albo aplikacji IKO. Już na etapie kalkulatora system wskaże nam drogę do formularza kredytowego.

Mini Ratka w IKO:

 1. Przechodzimy do sekcji Mój Bank > Kredyty > i symbol + lub przez menu do sekcji oferty Banku i wybieramy pożyczkę.
 2. Potwierdzamy lub podajemy nowy adres e-mail. Na ten adres otrzymamy projekt umowy i formularz informacyjny.
 3. Otrzymujemy umowę – możemy się z nią zapoznać w aplikacji IKO oraz korzystając ze skrzynki e-mail.
 4. Podpisujemy umowę kodem jednorazowym i gotowe. Pieniądze zostaną wysłane na konto w PKO Banku Polskim.

Mini Ratka w iPKO

Złożenie wniosku zaczynamy od zalogowania się do systemu.

 1. Podajemy swoje oczekiwania finansowe: wysokość kredytu i liczbę rat oraz czy chcemy się ubezpieczyć.
 2. Uzupełniamy również informacje: o stanie cywilnym i średnich zarobkach.
  Po krótkiej analizie systemu otrzymamy spersonalizowaną propozycję kredytu – tylko dla nas.
 3. W ostatnim kroku musimy zapoznać się z umową pożyczki i podpisać ją kodem jednorazowym.

W serwisie internetowym PKO Banku Polskiego możemy również:

 1. Poprosić o zaświadczenie o posiadanych kontach, kredytach czy o spłacie kredytu.
 2. Spłacić kredyt lub wstrzymać spłatę rat.
 3. Zlecić automatyczna spłatę rat kredytu.
 4. Ubezpieczyć kredyt.

Ubezpieczenie w PKO Banku Polskim obejmuje wiele ryzyk m.in.: utratę pracy, ciężkie zachorowanie i następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz czasową niezdolność do pracy. – mówi Mariusz Krasuski. Koszt ubezpieczenia obliczany jest procentowo od sumy kredytu. Ile dokładnie będzie wynosić, dowiemy się podczas składania wniosku w IKO lub iPKO. Pamiętajmy, że jeśli spłacimy nasze zobowiązanie wcześniej – nadpłata za ubezpieczenie zostanie zwrócona. Wszystkie warunki i szczegółowe dane znajdą się w naszym wniosku. Jeśli zmienimy zdanie przed podpisaniem umowy, nie zostaniemy obciążeni żadnymi opłatami. 

Wybierając kredyt gotówkowy Mini Ratka otrzymamy w pakiecie aż 3 miesiące wakacji kredytowych. Jeśli szukamy odpowiedniego kredytu gotówkowego przez internet, zapoznajmy się z ofertą PKO Banku Polskiego. Mini Ratka będzie dobrym wyborem.

Piotr Dunaj