Mini Ratka – to więcej niż się wydaje

Jeden kredyt gotówkowy na wszystko jest dużym ułatwieniem dla każdego klienta banku. Ale czy łatwo znaleźć taki wielozadaniowy produkt? Gdzie go wziąć i co trzeba o nim wiedzieć? Oto nasz drogowskaz.
około min czytania

Kredyt gotowy na wszystko

Wrzesień to początek sezonu zakupów. Po wakacjach wracamy do rzeczywistości. Dzieci idą do szkoły, a my zaczynamy myśleć o nowym aucie, mieszkaniu, remoncie, a nawet o świętach. Często brakuje nam gotówki, a to psuje humor i… plany.

Tak jak w każdej profesjonalnej firmie przygotujmy swój biznesplan, a potem skonfrontujmy go z budżetem. Jeśli brakuje środków, pomyślmy o… dofinansowaniu. Wbrew pozorom to nie takie trudne. Pomoże nam Mini Ratka.

Czym jest kredyt gotówkowy?

To kredyt, którego udziela nam bank zazwyczaj na dowolny cel konsumpcyjny i wypłaca go w gotówce lub przelewem na konto. W tym przypadku nie ma problemu, jeśli nagle uznamy, że zamiast nowej pralki przyda się jednak wymiana lodówki. Bank nie kontroluje sposobu wykorzystania otrzymanych przez kredytobiorcę środków.

 

Czym sugerować się przy wyborze kredytu?

Przede wszystkim powinniśmy się dowiedzieć, jaka będzie wysokość raty, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO),prowizja i oprocentowanie. Na początek takie wstępne wyliczenie kredytu możemy zrobić sami na stronie z kalkulatorem bankowym. Spokojnie, w domu, zastanowimy się jaką kwotę potrzebujemy i ile będzie kosztował nas kredyt. Obecnie RRSO  Mini Ratki wynosi od 7,22 proc. przy  prowizji 0% za jej udzielenie. Raty są stałe.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać Mini Ratkę?

– Nie ma szczególnych warunków: Mini Ratka jest dostępna zarówno dla nowych Klientów Banku jak i dotychczasowych, nie ma wymogu posiadania konta w Banku. Klient musi posiadać zdolność kredytową– mówi Gabriel Skórka, doradca w Oddziale 26 PKO Bank Polskiego w Warszawie. – Warto jednak wziąć również pod uwagę domowy budżet i oszacować, na jaką ratę możemy sobie pozwolić. Podejmujmy takie decyzje rozsądnie. Na wszelki wypadek warto zabezpieczyć się przed niespodziewanymi zdarzeniami losowymi poprzez zakup ubezpieczenia. Jego zakres jest bardzo szeroki.

Na jaką kwotę maksymalnie możemy wziąć Mini Ratkę?

Maksymalna kwota, którą PKO Bank Polski oferuje, wynosi 200 tys. zł. Klient zainteresowany kredytowaniem musi mieć na uwadze, że całkowita suma zobowiązania wobec banku nie może przekroczyć kwoty maksymalnej.

Na jaki okres jest przyznawany kredyt?

Mini Ratkę spłacamy przez maksymalnie 10 lat, jeśli zostanie ona przeznaczona na konsolidację dotychczasowych kredytów i pożyczek. W innym wypadku jest to 8 lat.

Dużym atutem pożyczki gotówkowej PKO Banku Polskiego są nie tylko atrakcyjne warunki finansowe, ale także łatwość i szybkość jej uzyskania. Wniosek możemy złożyć wygodnie, nie ruszając się z domowego fotela, poprzez serwis iPKO lub aplikację mobilną IKO – i w ten sam sposób podpisać elektronicznie umowę, co znacznie skróci drogę do wymarzonych zakupów.

Piotr Dunaj

Zalety Mini Ratki w skrócie:

  • Uniwersalny charakter – nie występuje potrzeba informowania kredytodawcy o celu, na jaki Mini Ratka zostanie spożytkowana.
  • Prosty proces sprawdzania zdolności kredytowej.
  • Decyzja i przekazanie środków są szybkie
  • Istnieje możliwość skorzystania z wakacji kredytowych i zawieszenia spłaty 3 rat pożyczki.
  • Kredyt da się uzyskać przez internet i aplikację mobilna